V nejvyšší soutěži zatím navazuje na svá představení, která předváděl v druholigových Pardubicích a opět dává góly. Za Karvinou se trefil potřetí v sedmi zápasech a má všechny potřebné parametry ligového útočníka – je rychlý, průbojný, má dobrou střelu i hlavu, umí i do kombinace, tlačí se do koncovky a má správný výběr místa. V sobotu ve Zlíně to potvrdil trefou na 0:3, na kterou mu nahrával agilní Ba Loua. Karviná nakonec vyhrála 4:1.

Michale, čekali jste, že to bude tak vysokým rozdílem?

My jsme hlavně doufali ve výhru. Celý týden jsme se na to poctivě připravovali, chtěli jsme hrozně moc uspět. Musím říct, že jsme konečně byli i dost efektivní. Jsem rád, že nám to tam napadalo. 

Čtyři střely mezi tyče, čtyři góly…

No, tak to jsme byli stoprocentně úspěšní (úsměv).

Přitom Zlínu se dařilo, vám ne.

Ano, respekt ke Zlínu tam z naší strany určitě byl, ale říkali jsme si, že třikrát za sebou by vyhrát nemusel. Navíc my jsme předtím neodehráli špatné zápasy, jenom nám tam nepadaly góly.

Čím jste chtěli soupeře zaskočit?

Snažili jsme se hrát aktivně, napadat, aby Zlín zbytečně dlouho nedržel balon. On pak míče ztrácel a my mohli chodili do protiútoků. Vyhovoval nám zlínský systém 3-5-2, protože jsme pak měli vepředu víc místa. Díky tomu jsme si vytvářeli šance a padaly z nich i góly.

Jeden z nich jste měl na svědomí i vy sám. Jak jste ho viděl?

Tam to byla hlavně zásluha Balúa (Adriela Ba Louy), který si prošel přes dva hráče po lajně, viděl mě a předložil mi to. Já už jen tu jeho akci dotáhl. Tušil jsem, že mu to vyjde, je to nadstandardní hráč a hlavně umí jeden na jednoho, což je pak znát.

Pomohl vám dobrý začátek?

Jasně, gól na 1:0 vždycky povzbudí, ale museli jsme si pořád dávat pozor. Takový stav ještě výhru nezaručí. Stačí jedna chybička…

Jak velkým bonusem bylo vyloučení zlínského Azackého?

Ulehčilo nám to roli, ale i tak jsme se snažili hrát pořád stejně, nedělat chyby, nepouštět Zlín do akce. Stejně jsme pak v závěru tu jednu chybičku vyrobili.

Jaké to je slavit první výhru?

Je to obrovská úleva, nicméně nesmíme usnout na vavřínech, musíme dál pokračovat v práci. Ale samozřejmě je to skvělý pocit, jednou už se ta série musela přetrhnout. Ty předchozí zápasy byly všechny o gól, bylo to i trochu o tom štěstíčku, které zrovna ve Zlíně konečně bylo na naší straně.