Mistr Severní Makedonie z posledních dvou let Shkëndija Tetovo byl třetím a posledním soupeřem svěřenců trenéra Juraje Jarábka v Turecku. Karvinští na třetí pokus neprohráli, ale ani nevyhráli. Gól nedostali, ale ani nedali.

Jak se zdá, jejich silnou zbraní bude na jaře defenziva a pokračující slabou stránkou neschopnost prosadit se v koncovce.

Karvinští do utkání znovu nasadili plný počet hráčů, poprvé od příchodu z Trnavy však chytala brankářská jednička Petr Bolek. Hned udržel čisté konto.

Shkëndija měla míč častěji na nohou, byla aktivnější, kdežto Karvinští se snažili především neinkasovat.

Po změně stran Slezané vyrovnali hru a měli jednu velkou šanci. Putyera našel Petráně, jehož hlavička na zadní tyč letěla těsně vedle.

Severomakedonci měli také tutovku, Bolek ale zneškodnil sólový nájezd Totreho a další větší šanci už duel nenabídl.

„Dobrý zápas s mistrem Severní Makedonie. První půle byla oboustranně vyrovnaná a téměř bez šancí. Po změně stran jsme si my i soupeř připsali po jedné nebezpečné šanci, a to bylo vše. S týmovým výkonem jsme byli v tomto utkání spokojeni,“ poznamenal Jarábkův asistent na karvinské lavici Petr Mašlej.

Karvinští tak ukončili turecké soustředění a v pátek odjíždějí zpět do vlasti. Před startem FORTUNA:LIGY je čeká ještě generálka s Olomoucí.

Shkëndija Tetovo – MFK Karviná 0:0

Karviná: Bolek – Moravec (46. Ndefe), Janečka, Stropek, Čonka – Vukadinović (65. Galuška), Bukata (65. Smrž), Hanousek (75. Mangabeira), Lingr (46. Ba Loua) – Kubala (46. Petráň) – Taiwo (65. Putyera). Trenér: Jarábek.