Viktoria má za sebou solidní účinkování v Lize mistrů, odkud si dokázala proklestit cestu do jarní fáze Evropské ligy. „K tomuto úspěchu se sluší Plzni poblahopřát,“ upozornil trenér Karviné Norbert Hrnčár. „Tento fakt zároveň znamená, že nás v neděli čeká velmi silný protivník, ale to je snad jasné úplně každému,“ uznal Hrnčár. V Karviné dobře vědí, že je nečeká jednoduchý zápas.

Navzdory tomu, že Viktoria má za sebou náročný středeční zápas právě v Lize mistrů proti AS Řím. „Ale čtyři dny, které oba zápasy dělí, je dostatečně dlouhá doba pro regeneraci. Výrazné změny v sestavě soupeře nečekám,“ míní Hrnčár.

Spíš očekává to, že Plzeň bude v laufu a závěrečný zápas roku bude chtít vyhrát. „Ideální by samozřejmě bylo být na závěr roku úspěšný, jenže to si poví určitě i domácí, kteří jsou favoritem zápasu. Musíme eliminovat silné stránky soupeře a usilovat o to, abychom byli během utkání dobrým protivníkem. Pak máme šanci uhrát přijatelný výsledek,“ poznamenal karvinský kouč.

Což například znamená brzy neinkasovat. „Každý gól mění průběh zápasu, takže ano, nedostat brzký gól spadá do ideálního scénáře. Pochopitelně musíme být směrem dopředu nebezpeční,“ přidal druhý bod taktiky Hrnčár.

Tomu se do sestavy vrací Lukáš Budínský, jenže zase bude scházet Tomáš Wágner. „Takový je fotbalový život. Přizpůsobíme tomu sestavu,“ dodal závěrem Hrnčár.