„Je to ztráta. Každý neuhraný domácí bod je ztráta,“ uznal po zápase. „Měli jsme docela smůlu v zakončení, párkrát jim to tam poskakovalo na pětce nebo na brankové čáře. Ale jedeme dál,“ vzhlížel už raději k následujícímu utkání v Uherském Hradišti.

„V boji o záchranu jsme si moc nepomohli, člověk jde do zápasu s tím, že chce vyhrát, ale někdy se štěstí nepřikloní na vaši stranu,“ rekapituloval bod proti nováčkovi.

Co Karviné chybělo k výhře? „Možná to štěstí, protože šance byly. Jak říkám, dvakrát jim to tam skákalo kousek od čáry, vypracovali jsme si více šancí, hlavně v první půli, která byla z obou stran lepší než ta druhá. Byly to těsné situace. Ale i Opava měla tutovku a nějaké pokusy, které nedala. Škoda no…,“ smutnil.

Terén nebude v úvodních jarních kolech ideální, nicméně to na hřišti vypadalo, že se s tím obě mužstva nečekaně dobře vypořádala. Opava předvedla pohlednou gólovou akci, Karviné měla několik světlých kombinačních okamžiků. „Ale náročné to bylo. V první půli nám navíc svítilo i slunce do očí, ale zvládali jsme to. Byl to spíš boj. Než ty trávníky po zimě zase zregenerují, jiné to moc nebude,“ tipuje Záhumenský.

Právě on byl u akce Opavy poslední instancí, která mohla Jurečkovi zabránit v gólu. Už to ale nestihl. „Přišla ztráta míče, zúžili jsme to, ale oni to dali správně do strany, a už jsme se nestihli přesunout,“ litoval po zápase.

Byla to pro Karvinou velká rána? V přípravě totiž moc neinkasovala. „Nečekané to trochu bylo, ale příprava je jiná než liga. Nasazení, tempo hry a kvalita soupeřů je v lize úplně jinačí. Doufáme, že čisté konto přijde hned v dalším kole,“ dodal k inkasované brance Záhumenský, který si jinak atmosféru derby užíval.

„Mile mě to překvapilo. Tady je to takový uzavřený kotel, fandové obou táborů povzbuzovali celou dobu. Já na Slovensku zažil něco podobného v Dunajské Stredě, ale to je u nás možná tak jediný klub, kde podobnou atmosféru lze zažít. Takže mě to potěšilo a jen doufám, že to divákům vydrží a my je potěšíme dobrou hrou s lepším výsledkem,“ uzavřela zimní posila Karviné.