Ten přispěl svou vyrovnávací trefou k dělbě bodů, když hezky a pohotově střílel zády k brance po centru Čoliče.

Co říkáte tolika změnám ve vaší sestavě? Přišlo šest nových hráčů, což je hodně…

V létě také přišlo hodně nových hráčů, akorát se neprobojovali do základní sestavy. V tom je jediný rozdíl. My jsme to teď trochu obměnili. Odešel nám Mára Janečka, byly tam zásahy do obrany, kde zůstal jen Krivi (Ján Krivák). Od začátku přípravy jsme to trénovali a věděli, že to tak budeme hrát i na jaře. Není se nač vymlouvat. Musíme hrát ještě trochu lépe. Myslím si, že na to máme tým. Zbývá jen dotáhnout do konce ty akce.

Není tedy znát, že jste měli v základu proti Opavě hned tři nové hráče?

To nevím, hodnocení nechám asi na lidech. Ono je to ale jedno. Lidi to nezajímá, jestli jsme sehraní nebo ne. Oni chtějí vidět výsledky a my měli pět týdnů na to, aby nebylo znát, že přišli noví hráči. Děláme pro to vše.

Zdroj: Tomáš Januszek

Záhumenský: Je to ztráta

K utkání se vyjádřil i Timotej Záhumenský, nová posila Karviné, který litoval především karvinských šancí, kdy míč poskakoval před brankovou čárou Opavy.

První půle byla lepší než druhá, co se týče brankových šancí, souhlasíte?

Souhlasím, my si vypracovali více šancí, byly to těsné situace, kdy to tam Opavě poskakovalo na čáře nebo těsně před ní. Oni měli také tutovku, co nedali. Šance byly. Škoda no…

Co jste říkal na atmosféru derby?

Mile mě překvapila. Tady je to takový uzavřený kotel, fandové obou táborů povzbuzovali celou dobu. Já na Slovensku zažil něco podobného v Dunajské Stredě, ale to je u nás možná tak jediný klub, kde podobnou atmosféru lze zažít. Takže mě to potěšilo a jen doufám, že to divákům vydrží a my je potěšíme dobrou hrou s lepším výsledkem.

Zdroj: Tomáš Januszek