Střelecky se vám vede, tým je ale předposlední. To k sobě moc nejde, co?

Mrzí mne, že ty góly, i když jich byla spousta, nebyly úplně bodové. Protože jsou góly a góly… Dát na 1:3 sice potěší, ale k ničemu to není. Naopak góly, jako třeba proti Dukle, ty pomohou.

Viděl jste váš vedoucí gól po rohu jako klíčový moment zápasu?

To, a ještě chycenou penaltu Pasty (gólmana Martina Pastornického). To byly dva klíčové momenty celého utkání.

Trenér Karviné František Straka.
František Straka o intuici s Pastornickým: Je to o důvěře

Pak jste dal ještě jeden gól a při jiné akci obešel i gólmana Hrušku a střílel do prázdné. Nevšiml jste si obránce, že míč dobíhá?

Nevšiml. Tou levou jsem si to hodil úplně skvěle a hrozně jsem se na to soustředil. O to hůře to dopadlo. Možná jsem měl zavřít oči a jenom to tam dopinknout. Ale fakt jsem se hodně soustředil na to, aby mi to nějak neskočilo. Nakonec jsem tam vyslal jen takovou šmudlu. Moje chyba, mohli jsme mít klid o dost dříve.

Ale dva góly jste dal, takže střelecká pohoda v závěru sezony vás neopouští…

Jsem za ty dva góly rád, chtěl jsem dát i třetí, protože když dáte dva, tak už na ten hattrick myslíte. Dodá vám to do žil novou energii. Nevadí, i tak jsme 3:0 vyhráli. Je potřeba říct, že to byla skvělá práce celého týmu. Od Pastornického, který chytil na začátku tu penaltu, přes kluky v obraně až po kluky pode mnou, kteří toho oběhají a makají jako kráva. Třeba Lindži (Ondřej Lingr) tam dře, chudák, a střelecky vyšel naprázdno. Gól jsem mu strašně přál, bohužel byl v ofsajdu. Za své výkony by si ho zasloužil. No, je mladý, ještě jich dá spoustu.

Tomáš Wojnar (v růžovém) má střeleckou slinu.
Tomáš Wojnar dal druhý hattrick v sezoně. Udrží ho Havířov?

Berete ty poslední zápasy už jako přípravu na baráž?

Jasně, nechceme prohrávat a říkat si, že v baráži to bude jiné. Chceme si dodat odvahu, sebevědomí a pak se na tu baráž připravit. Ještě jsou dva zápasy, stále jsme ve hře.

V sobotu půjde Bohemce o moc. Najednou spadla na barážovou pozici. Pomůže vám to nějak?

My se díváme na sebe. Chceme vyhrát a dokázat si, že když už jsme během sezony poztráceli milion bodů, pořád jsme schopni doma vítězit a dávat góly.

Karvinští slaví, na hráče Dukly dopadl zmar. Sestupují.
Karviná poslala Duklu do druhé ligy

Je pořád tak velký rozdíl mezi Karvinou doma a Karvinou venku?

Nevím, třeba v Příbrami jsme v první půli předvedli dobrý výkon a byli lepší než domácí. Je ale fakt, že já se sebou nebyl spokojený vůbec. Bylo proto fajn, že jsme mohli hrát hned v úterý a odčinit to. Pořád ale musíme finální fázi zlepšit.

Přemítáte už nad tím, zda vyfasujete do baráže Jihlavu, nebo třeba Brno?

Oba jsou to zkušené týmy z ligy, takže spekulovat je zbytečné. Nejdůležitější je soustředit se sám na sebe.

Bikesharing - Ilustrační foto.
Pouliční půjčovna bicyklů bude, a dokonce dříve, než se původně čekalo

Bohemka u vás posledně vyhrála 3:0. V sobotu jí to můžete vrátit.

Já myslím, že jsme to vrátili támhle trenérovi (kouči Dukly Romanu Skuhravému). Občas si něco přečtu v novinách a před zápasem s Duklou se o nás zmiňoval, myslím, že bez respektu. Dneska jsme mu to fotbalově vrátili. Trenér Straka nám to v kabině správně připomněl.

Důl ČSM na Karvinsku po neštěstí.
Záchranáři vyprostili těla posledních čtyř horníků z Dolu ČSM