Trenére, kde jste viděl příčinu neúspěchu?

Měli jsme připravenou nějakou taktiku, která nám dlouho vycházela. Inkasovali jsme chvíli před koncem po vydařené standardce soupeře. Bohužel.

V ofenzivě toho Karviná moc nepředvedla. Jste z toho zklamaný?

To se nedá tak říct. Náš záměr byl neinkasovat, nepustit Liberec do tlaku. Prvních dvacet minut jsme měli nějaké průniky, pak jsme ale zkazili tři po sobě jdoucí přihrávky a jako by nás to poznamenalo. Do konce poločasu jsme se už nedostali k ničemu.

Proč vám ofenziva tak selhala? Přece Liberec nepředváděl žádný drtivý tlak.

To je pravda, sice držel balon, ale odbránili jsme to poměrně solidně, zavřeli jsme kraje hřiště a Liberec se nám tam nedostával. Nějaké střely zpoza vápna, to nejsou šance. Problém byl, že jsme vůbec neměli mezihru. Ono se nám poměrně slušně dařilo dostupovat soupeře, jenže jsme většinou zkazili hned tu první přihrávku a naše útočná akce tak ani nezačala. To byla jedna ze dvou hlavních příčin toho, že jsme se směrem dopředu neprosadili.

A ta druhá?

Zranění Lukáše Budínského. Soupeř mu u lajny klepl úplně nesmyslně do kolena. Shodou okolností jsme zrovna v tu dobu měli připraveno střídání, které jsme s ohledem na Lukášovou odstoupení ze hry museli měnit, což nám trochu nabouralo naše plány. Je pravda, že pak už jsem se opět do ničeho pořádného nedostali.

To by se asi nemělo stávat…

Určitě by se to nemělo stávat. Nehráli jsme to, co jsme chtěli. Vydrželo nám to vždy dvacet minut poločasu a konec.

Byl to tvrdý zápas?

Ano, každý chtěl uspět. Pořádně nakopáno dostal i Filip Panák. Snad bude v pořádku.

A Budínský?

Toho čeká vyšetření v nemocnici. Pak uvidíme.

To nebyla dvakrát vydařená premiéra, co říkáte?

Rozhodně jsem si to představoval jinak. Prožili jsme nešťastný začátek soutěže. Ale všichni víme, jak náročné soupeře jsme na úvod vyfasovali. Liberec bude podle mě jedním z těch, kteří budou hrát o poháry.

Přesto je slabším týmem než Slavia, která vás čeká nyní. Co udělat pro to, abyste se v ofenzivě více prosazovali?

Nemůžeme soupeři odevzdávat hned první balon vlastní chybou. Musíme být trpělivější.