Trenére, jaké byly Vánoce? Co jste dostal pod stromeček?

Dostal jsem zajímavé knížky. Holduji hlavně autobiografiím. Zrovna teď jsem dočetl Jürgena Kloppa, a začal jsem Josepa Guardiolu.

Takže studijní materiál?

(úsměv) Zajímavé čtení, nejen z profesního života obou osobností, ale i po osobní stránce.

Vánoce u Hrnčárů probíhají standardně?

Úplně standardně. Byl jsem v Nitře s celou rodinou, tedy i se všemi příjemnými záležitostmi, které ke svátkům patří.

Timotej Záhumenský, první posila Karviné.
Karviná ohlásila první posilu: Timotej Záhumenský

Česká liga zažívá nový formát soutěže, jehož součástí je brzký začátek jarní části a tudíž i krátká zimní pauza. Jste na to zvyklý?

Na Slovensku bylo v původním systému třiatřicet kol, pak se to změnilo, ale ten počet kol a zápasů je přibližně stejný. Jediný rozdíl byl snad v tom, že teď skončil podzim o týden později a začíná se zase o týden dřív, než jsem byl ze Slovenska zvyklý.

Takže žádný problém?

Absolutně žádný. Snad jen s dodatkem, že Vánoce nebyly jen oddechové, ale i pracovní, neboť jsme řešili zimní přípravu i personální změny v kádru.

Jaká bude náplň zimní přípravy?

V prvním a druhém týdnu budeme trénovat dvoufázově, od zápasu se Seredí nám začnou i přípravná utkání. Hráče čekají tréninky se zvýšenou intenzitou, ale chceme pracovat i na systémových věcech a organizaci hry.

Nový systém pro efektivní a šetrný svoz odpadů zkoušeli přímo v praxi v orlovské společnosti SMO, jejíž zaměstnanci se s výrobcem podíleli i na jeho vývoji.
Popeláři z Orlové pomohli vyvinout novou unikátní technologii

Zaměříte se více na defenzivu, která vám na podzim moc nešla?

Budeme pracovat na obou fázích hry, jak na defenzivě, tak na ofenzivě. Tak, abychom byli co nejlépe připraveni na jarní část.

Ve které bude důležité vyhrávat doma, souhlasíte? Na podzim se to nedařilo…

To je pravda. Ale každý zápas je tříbodový a důležitý. Cítíme, že doma by se mělo naplno bodovat, ale podstatné je, aby nás bodový zisk na konci soutěže opravňoval k zachování ligové příslušnosti.

Byly dva týdny volna dostatečné pro odpočinek?

Je to i nová situace pro hráče, ale trend je takový. Když se podíváme do Evropy, pauza se zkracuje, špičkové ligové soutěže mají jen krátkou, nebo dokonce žádnou přestávku a myslím, že ani českým hráčům nebude činit problém se tomu přizpůsobit.

Dávid Guba na tréninku karvinských fotbalistů.
Dávid Guba: V zimě bude více času i pro trenéry

Jak dlouho jste přemýšlel nad skladbou přípravných zápasů?

Určité věci už byly rozjednané z dřívějška. Jsem hlavně rád za to týdenní soustředění ve Slovinsku, kde budeme trénovat na vyhřívané přírodní trávě, to je bonus.

Co dlouhodobě zranění hráči Dreksa s Panákem? Kdy budou připraveni?

Doufáme, že co nejdříve. Dreksa začal už na konci podzimu trénovat individuálně a zatím v tom pokračuje. Podobné je to u Panáka, který má za sebou rehabilitaci a věříme, že budou oba schopni se připojit k mužstvu už během přípravy.

Nejlepší týmy se na závěr turnaje společně vyfotily.
Bellavue FC vyhrál Vánoční turnaj v Havířově
Havířovští hráči odehráli první zápas nového roku. Byl vítězný.
Havířov uťal sérii venkovních porážek a zvítězil v Kadani