Brazilec s náušničkami v uších se v Karviné připravuje od prvního dne přípravy, ale až nyní byl jeho transfer administrativně dotažen.

Teprve dvacetiletý talent svým stylem hry připomíná Adriela Ba Louau. „Po odchodech Adriela jsme hledali typologicky podobného hráče. Rafaela jsme sledovali dlouho a je to vynikající mladý fotbalista. Chce to jen trochu času a trpělivosti,“ míní sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk.

Tavares se v Trnavě naučil obstojně slovensky a v uplynulé sezoně zasáhl do dvaadvaceti utkání, v nichž dal dva góly a na čtyři přihrál.

V Karviné bude působit formou ročního hostování s opcí. V kádru trenéra Juraje Jarábka je tak už třetí Brazilec, rozdíl je ale v tom, že Tavares se dorozumí česky. „Považuji to za nesmírnou výhodu,“ uznává manažer Vlk.

„Je pro mě skvělé, že tady mám dva své krajany, kteří mluví stejnou řečí. Aspoň jim můžu tlumočit,“ usmívá se Tavares. Z Trnavy se navíc zná s karvinským lídrem Markem Janečkou i Matúšem Čonkou. „Poznal jsem i Filipa Twardzika, proti němu jsem hrál. Kluci v kabině mě přijali velmi dobře, cítím od nich potřebnou podporu. Věřím, že se mi tady bude líbit,“ vidí své nové angažmá optimisticky Rafael Tavares.