Martine, klíčový okamžik zápasu byla vámi chycená penalta. Co na to říkáte?

Jo, asi mě dostala do zápasu. Bylo to štěstí, prostě jsem tipl stranu.

Jakub Podaný, který penaltu zahrával, po zápase přemítal, jestli jste náhodou nesledoval přípravu Dukly. V ní zahrával penaltu stejně…

Tak na tu jsem nekoukal. Díváme se na videa z ligy, ale já osobně dám spíš na pocit, než na video.

Kdy vám trenér řekl, že půjdete do brány místo Martina Berkovce?

Doslova za pět minut dvanáct, přísahám. Nevěděl jsem to do poslední chvíle. Nebylo to jako se Spartou, kdy jsem to věděl asi týden dopředu. Dneska nad tím trenéři asi hodně váhali. Vždyť já ještě po příchodu do kabiny myslel, že bude chytat normálně Berky. Vůbec jsem to nečekal.

A místo toho jste vychytal své první čisté konto. Musel jste se hodně ohánět?

Někdy jo, někdy ne. Spíš mě mrzí, že mi to utkání nevyšlo ve hře nohama. Musím na tom zapracovat, protože jsem tímhle klukům zrovna nepomohl. Několikrát jsem míč kopl do autu, což pak dostává mužstvo pod tlak.

Martin Pastornický chytá Jakubu Podanému penaltu!

Ještě máte dokonce šanci zabojovat o to, abyste se baráži vyhnuli…

Ale ta šance je už opravdu malá. Zbylé dva zápasy bychom museli vyhrát a soupeři zase prohrát. Asi se už budeme muset koncentrovat na baráž. Uvidíme po sobotě. Dokud je aspoň nějaká šance, tak se jí chceme držet. Určitě to nevzdáme.

Máte první nulu v kariéře, i když jste odchytal teprve druhý ligový zápas. Jak se cítíte?

Škoda, že nebyla už na Spartě, ale dočkal jsem se dneska. Měl jsem i štěstí, Dukla trefila v závěru tyčku. No, hlavně, že jsme vyhráli, ta nula tak podstatná není.

Duklu jste definitivně poslali dolů. Vy už máte minimálně jistotu baráže…

Je dobře, že se teď nemusíme strachovat, že bychom vypadli přímo. Ale pořád není dobojováno. I ta baráž bude nepříjemná a hodně důležitá. 

Řekl jste si o místo mezi tyčemi i v sobotu proti Bohemce? Budete zase chytat?

To asi teď netuší nikdo. V tak důležitých zápasech hrají roli i zkušenosti. Berky má snad sto ligových zápasů, já dva. Určí to trenér.