Všichni tři se vlastně podíleli na obou karvinských gólech v sobotním utkání fotbalové FORTUNA:LIGY Karviná – Jablonec (2:1), což po utkání s povděkem kvitoval i slovenský útočník MFK Dávid Guba.

Bylo to proti Jablonci vydřené vítězství?

Jasně, hrají Evropskou ligu a hrají tam dobře. Ta jejich kvalita je nesporná. Věděli jsme, co nás čeká, ale plnili jsme všechny taktické pokyny trenéra a i díky nim to zvládli.

Jak těžké bylo procháet těmi dlouhými týdny bez vítězství?

Psychicky je to strašně obtížné. Ale snažili jsme se pracovat, do toho pak přišel nový trenér, on sám o sobě byl novým impulzem, navíc pak vnesl do naší hry nové věci. Konečně už to přišlo.

Navíc bez klíčových hráčů. Bylo to o to obtížnější?

Nemusíme opakovat, že nám chybí, to je fakt. Na druhou stranu ti, co místo nich dostanou šanci, chtějí odevzdat maximum. Jablonec držel míč, na to jsme se připravovali, ale věděli jsme i to, jak uspět. Každý ale musel to maximum skutečně odevzdat, a to se povedlo.

U vašeho vítězného gólu jste dobře četl hru…

Cvičili jsme standardní situace, je to jedna z našich zbraní. Bendži (Benjamin Čolič) to kopl dobře, pak se to tam nějak odrazilo a já do toho šel víceméně naslepo. Přes brankáře se mi to povedlo trefit.

Dávid Guba dal vítězný gól na 2:1.

Potěšila vás dobře zvládnutá druhá půle?

Určitě, tam jsem i já sám byl více ve hře. V první půli hrál jen Jablonec, my byli hluboko, a já musel i bránit. Ten jejich pravý obránce (Holeš) je hodně aktivní. Moc jsem se nedostal do hry, protože jsem se s ním musel vracet. No, nakonec nám stejně dal gól…

Jedenáct žlutých karet, to je slušný mariáš. To byl zápas tak tvrdý?

Právě, že ne, jen se bojovalo. Z toho asi vzešly ty karty. Hlavně, že jsem nedostal žlutou já a dohráli jsme bez vyloučení.

Jak se vám zamlouvá ofenzivní fotbal s útočnou trojicí Galuška – Wágner – Guba? Vyhovuje vám to tak?

Mně osobně ano. Já jsem jiný typ útočníka než Wagy, ten je v tomto systému mnohem platnější, protože udrží kupu balonů, kdežto my s Galuškou jsme spíš rychlostní typy. S pomocí Lindžiho (Ondřeje Lingra) a dalších rychlejších hráčů teď můžeme pořádně zaměstnávat obranu soupeře. Proti Jablonci se to povedlo, dali jsme i góly, takže paráda.

Oťukali jste si Jablonec už v předchozím pohárovém utkání? Měli jste tu výhru 1:0 v hlavách?

Ano, určitě. Porazili jsme je v poháru, a to měli hodně solidní sestavu. Takové vítězství vám pomůže. Přenesli jsme si sebevědomí i do tohoto zápasu a co vycházelo v poháru, jsme potvrdili i teď.

Také jste opustili poslední místo…

Ano? Tak to jsem ani nevnímal, protože mě přešla chuť dívat se na tabulku (úsměv). Jen jsem věděl, že už nutně potřebujeme body. Vyhráli jsme i pro diváky, kterým musíme poděkovat, pořád nás hnali dopředu. Jejich podpory si moc vážíme. Byla to dobrá rozlučka.