„Potřebovali jsme vyhrát, ale Bohemka předvedla vzadu velmi dobrý výkon. Prakticky jsme se do její obrany nedostali,“ uznal posmutněle Smrž. Po zápase získali Karvinští definitivu baráže.

Rezonovala vám celou dobu v hlavách ta osudová baráž?

Šance vyhnout se jí byla už jen teoretická, ale samozřejmě jsme chtěli vyhrát. Bohužel se to nepovedlo a jdeme do baráže. 

Hrálo to v utkání nějakou roli? Začátek jste neměli úplně nejhorší…

Neměli, jenže po obdrženém gólu to bylo horší. Bylo to prakticky bez šancí. Sice jsme byli víc na míči, ale Bohemka hraje dobře v bloku, těžko jsme se k nim po stranách dostávali. Potvrdilo se, že její venkovní výsledky nejsou náhodné. Mají je mnohem lepší než doma. 

Vám chyběl stoper Pavel Dreksa, takže jste zaujal jeho pozici. Jaké to bylo?

V lize jsem stopera ještě nehrál, bylo to pro mě nové. Ale jo, klidně tam můžu hrát. Když bude trenér potřebovat, zaskočím tam, i když se mi lépe hraje v záloze. 

Je to odlišné od toho, na co jste zvyklý?

Je to jiné. I trenér mi říkal, ať hraji hlavně jednoduše.

Porážka znamená patnáctou příčku a jistotu bojů o udržení. Jak to vnímáte?

Jako realitu. S baráží jsme už tak nějak počítali. Nějakou dobu se připravujeme na to, že ji musíme zvládnout za každou cenu. Asi jsme té baráže měli v hlavách až moc. Celý první poločas byl špatný. Těžko hodnotit, proč to nevyšlo. 

Vaším soupeřem bude Jihlava. Vybavují se vám vzpomínky na loňský rok a na výhru v Jihlavě, díky které jste se zachránili?

Jo, jsou tam. Sice jsem to nezažil přímo ze hřiště, protože jsem byl ke konci sezony zraněný, pamatuji si to. Musím říct, že si na ně věříme. Jeden takto důležitý zápas jsme už proti nim zvládli, teď máme k dispozici dva a určitě je zvládneme také.

Sledovali jste, kdo byl ve druhé lize ve větším „laufu“? Jestli Brno nebo Jihlava?

Druhou ligu jsme sledovali, ale nespekulovali. Brali jsme to tak, že na koho bychom narazili, s tím si to rozdáme a vyhrajeme. 

V Brně je pár exkarvinských hráčů, to by byl asi zajímavější dvojzápas, ne?

To by asi bylo speciálnější, protože tam působí Eisi (Eisman), který tady dělal kapitána, a Štěpa (Štepanovský). Oba tady s námi strávili nějaký čas. Ale v zásadě je nám jedno, kdo proti nám nastoupí. Chceme prostě uspět.

Stejně jako v minulé sezoně se bude rozhodovat na jihlavském stadionu. Je to pro vás výhoda?

Těžko spekulovat. Chceme to za každou cenu zvládnout. Zkušenosti s takovými dvojzápasy já osobně nemám, ale musíme do toho jít naplno. Už kvůli našim fanouškům. Když máme doma plno, je to znát. S podporou hlediště jsme schopni porazit každého, byť zrovna proti Bohemce nás v některých chvílích zrovna nepodrželi. Ale když nás budou podporovat, můžeme si doma udělat nějaký klidný náskok. 

A co když se bude utkání vyvíjet podobně jako dneska? Jihlava dá gól, zaleze…

To se těžko odhaduje. Ona ta Bohemka je v tomto ohledu a venku fakt silná. Doma nemají ty zápasy výsledkově tak dobré, ale venku jsou opravdu kvalitní, těžko se tam do nich dostává. Hlavně ti tři stopeři mají kvalitu, to se ukázalo v první půli, kdy jsme neměli skoro nic. 

O co půjde v posledním kole nadstavby na Slovácku?

O nic, je to zbytečný zápas. Asi vyzkoušíme hráče, co nehráli. Nejlepší by samozřejmě bylo vyhrát, ale nejdůležitější asi bude nezranit se a nevyžlutit.