Priorita byla udržet čisté konto. Jablonec skutečně příliš šancí neměl a vyložených už vůbec. Nakonec se ale stejně prosadil. „Rozhodla jeho kvalita. Doležal je vlastně reprezentant a tu jednu šanci si tam našel,“ litoval po utkání karvinský Vojtěch Smrž.

Vy sám jste měl v nástupu do utkání velkou šanci. Co tomu chybělo?

Málo. Zkoušel jsem to bodlem, ale nastřelil jsem jen gólmana. Kdybych to dal kamkoliv jinam, asi z toho byl gól, ale bylo to už hodně zblízka a moc prostoru jsem tam neměl. Pak se to ještě odrazilo ke Galuškovi, vznikla trma vrma  a trefil mě. Asi nám chybí i štěstí. 

Co ten návrat k poctivé defenzivě?

Sám jsem na hřišti cítil, že ten bod určitě uhrajeme. Pracovali jsme dozadu dobře, Jablonec tam toho moc neměl. Myslel jsem, že aspoň ten jeden gól by nám tam spadnout mohl. Škoda, protože podle mě šlo o vyrovnaný zápas. Hráli jsme poctivě zezadu, soupeře do ničeho nepouštěli. Top fotbal jsme asi nehráli, protože situace je špatná, takže spíš na tu nulu vzadu. Ale zase jsme nedali gól.

Karvinští fotbalisté nestačili po vyrovnaném průběhu hry na Jablonec.
Statečný boj a zase nic. Karviná gól opět nedala

To je asi největší problém, souhlasíte?

Jasně, za celý podzim máme doma dva vstřelené góly. To je málo. Na tom musíme zapracovat. Jablonec měl jednu slušnou šanci, ale ukázal kvalitu. Ta série bez výhry je už dlouhá, snažíme se na tom pracovat, ale góly nepřicházejí.

Čisté konto, na které se upínáte, jste málem udrželi.

Jo, to je základ a to jsme si řekli i před zápasem. Myslím, že jsme to celý zápas i plnili, až na tu šanci, kdy to tam spadlo. Na to jsme doplatili.

Co tedy s tím?

Já myslím, že pozitiva si z utkání vzít můžeme. Byly tam dobré pasáže, hlavně ve hře dozadu. I do těch šancí jsme pořád schopni se dostat. Musíme ale zlepšit kvalitu v zakončení.

Ilustrační foto
Na lyžaře čekají v areálech v Beskydech novinky, ale i vyšší ceny
Dušičky na vítkovickém hřbitově.
Z historie regionu: Dušičky na Moravě a ve Slezsku pokorně slaví i "nevěřící"