Autorem vítězného gólu byl při karvinské výhře 2:0 na stadionu U Litavky Vojtěch Smrž. Po utkání se podělil o své dojmy.

„To vítězství je pro nás ohromně cenné, protože doma jsme ještě nevyhráli, takže jsme potřebovali napravit poslední ztrátu venku. Nebylo to ale snadné, protože nás čekala Příbram a tady je obvykle těžká půda. Navíc se nám tady moc nedaří,“ uvědomoval si Smrž.

K tomu, aby se historie přepisovala, přispěl sám vedoucím gólem Karviné. Její vítězství nebylo náhodné, svěřenci trenéra Františka Straky svého soupeře jednoduše přehráli. „Možná je to i tím, že se obrana ustálila, už si vše pomalu sedá, jak má. Vzadu se nám to moc nemění, potřetí v řadě jsme udrželi nulu, což je fajn. I ten náš dnešní výkon vycházel z poctivé práce zezadu. A v ofenzivě jsme předvedli to, co máme zažité,“ usmíval se karvinský záložník, který se v lize trefil teprve počtvrté.

„Ale je to vítězný gól, řadím jej vysoko,“ zasmál se. Pak popsal obě gólové situace, u kterých byl. „U toho prvního gólu jsem nahrával Lindžimu (Ondřeji Lingrovi), ten to pak nahrával či střílel, už nevím přesně, ale balon se odrazil zpět ke mně, takže jsem ho jen napálil do sítě. A druhý gól? Tam to kluci výborně podrželi, já si balon narazil s Balúem (Adrielem Ba Louou), vystřelil, gólman to špatně vyrazil a Gigli Ndefe ho doklepl. Jsme maximálně spokojení,“ hlásil po „splněném“ úkolu.