„I když je zimní pauza v poslední době kratší, než bývala kdysi, pořád je dost dlouhá. My fotbalisté se už nemůžeme dočkat toho, až to začne. Liga je liga,“ usmívá se srbský fotbalista MFK Vukadin Vukadinović, který právě ve Zlíně prožil velmi vydařené období, když byl u jednoho z vrcholů tamní kopané, zisku Českého poháru, díky čemuž se klub kvalifikoval do pohárové Evropy.

„Na tu éru vzpomínám moc rád, Zlín stavěl na odchovancích, dařilo se. Dneska je už kádr Zlína dost obměněný,“ porovnává Vukadinović, který po delší době absolvoval kompletní zimní přípravu.

„Pokaždé mě něco limitovalo a teprve letos to vyšlo, za což jsem rád, protože podzim mi nevyšel podle představ a mrzelo mě to i kvůli fanouškům, kteří ode mě určitě očekávali více,“ uznal Vukadinović.

Ten se ve Spartě dostal do problémů, protože na konci svého angažmá na Letné končil v béčku a pak se připravoval samostatně, což nikomu nepřidá. Po příchodu do rozjeté sezony se navíc v utkání proti Zlínu zranil. Ano, zrovna proti Zlínu. „Kamarádi ze Zlína mě na měsíc a půl vyřadili ze hry,“ zasmál se ofenzivní fotbalista.

Ve zbytku podzimu už se do formy nedostal, proto s povděkem kvituje, že nyní absolvoval plnou zátěž. „Cítím se výborně a snad to prodám i na hřišti. Ze složení kádru nemám vůbec špatný pocit. Několika týmy v lize jsem už prošel a musím říct, že v Karviné jsou výborní fotbalisté,“ upozorňuje.

Proč je tedy tým tak dole? „Všechno je to o sebevědomí. Pevně věřím tomu, že když uděláme jeden dva kvalitní výsledky, chytneme se a půjdeme nahoru. Podívejte se na Budějovice, jak se sérií výher vyšvihly. Naše liga je tak vyrovnaná, že hrát se dá s každým. Možná první trojka je trochu jinde, ale bodovat se dá všude,“ míní Vukadinović.

V boji o záchranu je optimista. „Věřím v sílu našeho týmu. Určitě máme na to se udržet,“ ujišťuje. K tomu ale bude zapotřebí dávat góly. Kdo by se o ně měl starat? „Měli bychom se o ně podělit všichni. Když budeme hrát kolektivně, klidně ať se o patnáct branek postará patnáct různých střelců. Hlavně, abychom už začali vítězit,“ přeje si.

A byl by rád, kdyby Karviná svou vítěznou sérii nastartovala už proti Zlínu. „Dlužíme to fanouškům. Doma jsme na podzim nevyhráli, což jsem osobně ve své kariéře ještě nezažil, přesto na nás nezanevřeli a pořád nás chodí podporovat. Musíme jim to vrátit. Z prvních čtyř kol hrajeme třikrát doma, bylo by ideální se odpíchnout kupředu nějakou bodovou sérií,“ nabízí recept, jak se vymotat z pásma sestupu.

Ostatně – Karviné se na Zlín celkem daří, hlavně tedy doma. Sám Vukadinović má dva roky starou osobní zkušenost, kdy v dresu Zlína musel v Karviné spolknout porážku 0:4. „Věřím, že to zopakujeme, jen bych byl rád na opačné straně barikády,“ zasmál se závěrem srbský forvard.