Než vstoupí do nadstavby, bylo by dobré vylepšit si své dosavadní bodové konto. Soupeř je překonatelný, s Libercem odehráli Karvinští už šest vzájemných zápasů, nevyhráli nad ním sice ani jednou, zato hned v pěti případech sahali po bodech. Dvakrát se jim to i povedlo.

Když vynecháme úvodní dva duely karvinské nováčkovské sezony (0:0 doma a 0:2 venku), každý další zápas s Libercem nabídl drama až do posledních minut. Přitom je až neuvěřitelné, kolik štěstí ve vzájemných zápasech s Karvinou liberecký Slovan má. Ve všech těchto utkáních totiž nebyl lepší, zato pokaždé dokázal rozhodnout v poslední desetiminutovce zápasu! (viz níže)

Při remíze 2:2 srovnával v 83. minutě Pulkrab, o dvou výhrách 1:0 rozhodl Liberec také v poslední desetiminutovce, a v minulé sezoně ve čtvrtfinále domácího poháru byl rovnou na vyřazení, dokud v 84. minutě opět nevyrovnal na 2:2 Pulkrab. V prodloužení už pak byl Slovan lepší.

Vzkaz fotbalistům je tedy jasný: Vraťte soupeřům předchozí nezdary i s úroky a porazte je!

Nehledě na to, že každý bodový zisk před nadstavbou by byl jedině vítaný. Týmy, které figurují před Karvinou, by ještě mohly znervóznět.

František Straka je v ráži.Zdroj: Lukáš Kaboň

Straka: Žádné oslavy! Na to je ještě čas

Vzájemná bilance trenéra MFK Františka Straku netíží. Spíš vzhlíží k libereckým fotbalovým kvalitám. „Podle mě k nám přijíždí mančaft, který pro nás bude nejnepříjemnější z těch dosavadních pod mým vedením,“ míní Straka. „Je to silový tým s výjimečným střelcem Liborem Kozákem, zároveň má i jakousi vnitřní sílu. Čeká nás velice tvrdý oříšek,“ doplnil.

Zároveň věří, že když Karviná zopakuje předchozí domácí výkony nad Ostravou a Zlínem, má šanci na úspěch. „V těch předešlých zápasech jsme neinkasovali. Základ je v nule. Když máš nulu, neprohraješ. Ale ty dva zápasy nám ukázaly i to, že jsme schopni hrát i proti velice dobrým týmům v naší lize, a to mě těší. Znamená to totiž, že kvalita, abychom ligu udrželi, v našem týmu je,“ zůstává Straka pozitivní.

Jeho tým dal vítězstvím 3:1 v posledním kole na Spartě fanouškům tu nejlepší možnou pozvánku. Oslavili Karvinští tři body z Letné? „Ne. Měli jsme povinnosti. Na to, abychom něco oslavovali, je ještě čas,“ ujistil Straka. Pak doplnil: „Bezprostřední pocity byly samozřejmě úžasné. Na Spartě se nevyhrává často. Musíme ale zůstat nohama pevně na zemi. To je základ číslo jedna.“

A fanoušci? „Tak těm bych chtěl ještě jednou poděkovat, že za námi do Prahy přijeli. Věřím, že nás fandové přijdou povzbudit i nyní. Opravdu je potřebujeme,“ zakončil Franz Straka.

Sobotní zápas na Městském stadionu v Karviné-Ráji začíná v 17 hodin.

Vzájemné zápasy

Pohár:

Liberec – Karviná 5:3 po prodl. (16. Mikula, 84. Pulkrab, 103. Potočný, 104. Pulkrab, 117. Hybš – 28. Kalabiška, 39. Kalabiška, 118. Lingr) 

Liga:

Liberec – Karviná 1:0 (85. Pázler)
Karviná – Liberec 0:1 (81. Coufal)
Liberec – Karviná 2:2 (54. a 83. Pulkrab – 31. vlastní Coufal, 56. Weber)
Karviná – Liberec 0:0
Liberec – Karviná 2:0 (15. Bartl, 70. Potočný)