Na podzim v Karviné po totálním kolapsu domácích, kteří ještě deset minut před koncem vedli 2:0, na jaře pak už za Františka Straky, kdy jeho svěřenci předvedli velmi dobrý výkon a inkasovali pouze ze standardek.

„Na ten dubnový zápas si pamatuji. Tam byla velká škoda, že jsme nebodovali, protože jsem na mužstvu cítil, že na to má a jde nahoru. Herně jsme byli naprosto rovnocenným soupeřem, ne-li lepším,“ vybavil si Straka. Ostatně, Karviná následující tři duely vyhrála. Nyní také cítí, že se jeho tým zlepšuje.

„Poslední bod proti Slavii nám dodal zdravé sebevědomí. Důležité je, že už za námi není ta nula,“ poznamenal kouč Karvinských.

Házenkáři Karviné (v zeleném Juri Gromyko) pokračují v přípravě na nový ročník extraligy.
Baníkovci pokračují v přípravě, porazili Drážďany

Nálada v karvinském táboře se po remíze s mistrem zvedla. „Ale my jsme už v těch předešlých zápasech věděli, že nehrajeme špatně, akorát scházel úspěšný výsledek,“ upozornil záložník Ondřej Lingr. „Chyběly nám góly na soupeřově straně. Hra byla solidní,“ přidal se gólman Libor Hrdlička, který naskočil poprvé do brány právě až v předešlém utkání proti Slavii.

Ve vzájemných zápasech se Sigmou padá obecně dost gólů. Myslí si František Straka, že tento trend bude pokračovat? „Těžko říct. Radek Látal (trenér Olomouce – pozn. aut.) je pragmatický trenér a nula vzadu je pro něj priorita. Dokazují to jeho poslední tři zápasy, 1:0 se Zlínem, 0:1 na Slavii, 1:0 v Liberci. Ale i my jsme se zaměřili na to neinkasovat. V prvních zápasech jsme dostali laciné góly po individuálních chybách. Musíme pracovat na jejich odstranění, což by se postupem času mělo zlepšit,“ sumarizoval Straka svoje myšlenky.

Karin Žolnerčíková má za sebou další letní turnaje.
Beachvolejbalistky v létě nezahálejí
Po Rychvaldské ulici v Bohumíně nesmí jezdit nákladní auta těžší než 12 tun.
Stop kamionům. Nesmí po ulici vedoucí přes Rychvald