V derby proti Opavě začal svou normu plnit znamenitě. Dal krásný gól na konečných 1:1. Po utkání byl ale zklamaný, protože záchranářská mise nezačala pro Karvinou ideálně. Remíza mnoho neřeší a karvinští teď budou muset něco uhrát na Slovácku.

„Štve nás to. Měli jsme tam dost závarů a situací, kdy to tam skákalo na malém vápně. Asi chyběla trocha toho pověstného štěstí. I mně scházel kousek při jedné z našich útočných akcí,“ vybavoval si po Opavě Wágner. „Pak to zase Benji (Čolič) tlačil na vzdálenější tyči do brány, gólman to vyrazil snad půl metru vedle mě,“ vzpomínal na nedávné derby.

Karviné by však spolupráce Wágnera a Čoliče, který se po pravé straně snažil centrovat jeden balon za druhým, mohla na jaře vyhovovat. Balony totiž směřovaly právě na vysokého karvinského útočníka. „Po zápase jsem ho za ty centry chválil, Benji tam ty balony dostane z nás asi nejlépe. Bude třeba, ať to tam sype v každém zápase. Důležité je netrefit hned toho prvního hráče a jemu to tam proti Opavě létalo dobře. Snad nám to vydrží i na Slovácko,“ přál by si Wágner.

Po utkání nechtěl být negativní. „To ne, tým pracoval tak, jak jsme chtěli. Makali jsme. Byly tam dobré akce. Věděli jsme, že Opavě bude stačit i bod a ke konci už to bylo vidět. Už si to hlídala a bylo těžší se k ní dostat. Máme bod, je to nějaký začátek. Těch zápasů bude ještě dost. Jen musíme ty dobré akce, které jsme proti Opavě předvedli, přenést také do dalších zápasů. Pak věřím tomu, že nám to bude přinášet body. Nejlépe už teď proti Slovácku,“ poznamenal Wágner.

Bude to boj. Karvinští čekají podobně jako proti Opavě náročný zápas.

Trenér Hrnčár: Může rozhodnout každý souboj

K bodíku doma proti Opavě by dnes Karviná ráda připojila další. Hraje na Slovácku, tedy s jiným soupeřem, který zdaleka nemá jistou záchranu v soutěži. Každá další ztráta bude pro Karvinou nepříjemná a ví to i trenér MFK Norbert Hrnčár.

„Po posledním utkání jsme byli zklamaní, na druhé straně v lize se počítá každý bod. Musíme si vzít to pozitivní, třeba zajímavé situace, které jsme si dokázali vytvořit,“ přemýšlí Hrnčár.

Od utkání očekává těžkou bitvu umocněnou postavením obou týmů v tabulce. „Nikdo si nemůže vyskakovat, zase to bude náročné utkání, kde může rozhodnout každý souboj, každý metr na hřišti a jedna chyba. Ale jdeme do toho odhodlaně a s vůlí po vítězství. Chceme se domů vracet s úspěšným výsledkem,“ dodal.

Dnešní utkání začíná v Uherském Hradišti v 15 hodin.