Jiné by to bylo v případě výhry nad Mladou Boleslaví, a že k ní měli domácí rozhodně blíže než Středočeši pod taktovkou exkarvinského kouče Jozefa Webera. Mimochodem, karvinští fandové na něj nezapomněli a skandovali jeho jméno, stejně jako vyvolávali bývalého záložníka Karviné Lukáše Budínského. „Bylo to příjemné, těšil jsem se tady, protože se mi tu hraje dobře. Fanouškům děkuji,“ vrátil Budínský pozdrav do hlediště.

Podobně mluvil i Weber. „Chtěl bych jim poděkovat. V kariéře jsou momenty, které vás trefí, my jsme v Karviné tehdy postupovali, stavěl se nový stadion, byla to euforie. Jsem rád, že na mě lidi nezapomněli a rád si na působení zde vzpomenu, byla to pro mě krásná doba,“ uznal Jozef Weber. Oba po zápase zatleskali asi dvěma stovkám fanoušků.

Karviná na čtrnácté pozici aktuálně ztrácí na třináctý Zlín jen bod, jenže od posledního místa je vzdálená jen pět bodů. Je tak jisté, že pokud v sobotu prohraje v Teplicích, rozdá si to o vyhnutí se baráži prakticky už jen se Zlínem, popřípadě Opavou. „Je tam ještě pět zápasů, a pokud budeme hrát jako proti Boleslavi, půjde to,“ zůstává optimistou trenér Karviné Juraj Jarábek.

Z utkání posledního kola základní části Karviná - Mladá Boleslav (v oranžovém).
Zasloužili si vyhrát, nakonec ale fotbalisté Karviné jen remizovali
Při požáru rodinného domu v pátek v Karviné zemřela starší žena.
Požár v Karviné-Mizerově. Oheň v rodinném domě zabíjel