Záložník týmu Jan Moravec čeká úplně jiný zápas než ten nedělní proti Spartě (1:4). „Tam jsme druhý poločas vůbec nezvládli, sesypali se a dostali čtyřku. Ale možná je lepší si to vybrat v jednom zápase. Aspoň to z nás spadlo a můžeme nastartovat novou sérii,“ přál by si Moravec.

Po dlouhé době jste přišli o neporazitelnost i čisté konto. Jak moc to mrzí?

Hodně. Zvlášť proti Spartě a po solidním prvním poločase. Je to škoda, protože když je podobná série, panuje v týmu uvolněná atmosféra a lépe se trénuje.

Příčinou odvolaného gólu Taiwa byl váš faul, který odhalilo video až za půlkou hřiště. Co jste na to říkal?

Faul to byl, i když takových je v zápase mraky a neodpískaných. Už s tím ale nic neuděláme.

Český olympijský výbor zapůjčil do nemocnice v Karviné-Ráji pro setkávání pacientů LDN s příbuznými mobilní modul, kde si příbuzní mohou s pacientem bezpečně popovídat.
VIDEO: Mobilní Setkávač je v Karviné. V Říčanech se ho nechtěli vzdát

Už jste si tu gólovou „sprchu“ Sparty ve druhé půli rozebrali?

Dívali jsme se na video, vyříkali si ty chyby, které nesmíme opakovat. Přišlo mi, že jsme po první brance Sparty strašně znervózněli. Přitom jsme se v kabině hecovali, že i druhý poločas musíme odehrát tak, jako ten první. Ale jak říkal i trenér, řeči bohužel zůstaly jen v kabině.

Vy osobně jste si zahrál v útoku. Po jak dlouhé době?

Už v týdnu trenér něco naznačoval, takže mě to tolik nepřekvapilo. Budu hrát tam, kde mě bude potřeba. Je fakt, že v Bohemce jsem dopředu hrával, a také na začátku karvinského angažmá jsem měl spíš ofenzivní úkoly, to bylo ještě za Jožky Webera, i když to bylo v záloze, to je pravda.

Teď je ovšem vykartovaný Ndefe, takže návrat na obrannou pozici?

Vypadá to tak, konečné slovo ale bude mít trenér.

Hasiči dekontaminují Důl Darkov.
SITUACE V DOLECH: Darkov dekontaminují hasiči, hygienici kontrolují ČSA a Lazy

Co čekat od Slovácka?

Myslím, že dost těžký zápas. Slovácko má letos formu, obírá i favority, hrají fakt výborně. Osobně mě překvapili, většinou hráli s námi spodek tabulky, ale teď jsou prakticky pořád v první šestce. Mají silný tým, musíme se na ně dobře připravit. 

Vám se vykartoval kromě Ndefeho i Lingr, Slovácko ale přišlo o vyloučeného Kadlece, personu celého týmu. Bude to pro vás výhoda?

Mohla by, Michal je pro Slovácko klíčový hráč a osobnost. Musíme k tomu ale přistoupit s maximální pokorou. Série je pryč, je třeba se zase koncentrovat a začít dělat body.

Vzájemné zápasy se Slováckem bývají poměrně opatrné a v poslední době končívají 0:0. Bude to i tento případ?

Upřímně – za 0:0 bychom byli rádi. Bod zvenku je vždy cenný. Hlavně pak musíme v důležitém zápase udělat doma tři body proti Budějovicím.

Čeští atleti na startu opožděné letní sezony. Zleva Tomáš Staněk, Pavel Maslák, Barbora Špotáková a předseda svazu Libor Varhaník.
Maslák v Kladně doběhl až třetí
Zemřel Bronislav Liberda.
Zemřel českotěšínský výtvarník a ilustrátor Bronislav Liberda