Karvinští hostí od 14.30 hodin velmi neoblíbeného soupeře z Teplic a bude u toho i aktuálně obránce Karviné Jan Moravec, který v této sezoně nasbíral zatím jen 235 minut v šesti zápasech. „Na podzim mě trápila achilovka, moc jsem toho nenahrál, proto jsem byl rád, že jsem mohl proti Zlínu naskočit na celých devadesát minut,“ přiznal hráč s přezdívkou „Zipp“.

Jak jste se cítil po zdravotní stránce?

No, musím říct, že poprvé v kariéře mě kolem sedmdesáté minuty braly už křeče. To se mi nikdy předtím nestalo. Ačkoliv jsem prodělal kompletní zimní přípravu, mistrák je něco jiného než přípravné zápasy. Je vidět, že tělo si musí ještě zvyknout. 

Kristi Qose (vpravo) zaujal hned v prvním utkání za Karvinou.
Kristi Qose po přesunu do české ligy: Chtěl jsem zažít něco lepšího

Po vyhraném utkání se určitě regeneruje mnohem lépe…

Samozřejmě, navíc každým dalším tréninkem to bude lepší a lepší, takže tu fyzičku jistě doženu.

Jaká je nálada v šatně?

Výborná, odstartovali jsme tak, jak jsme si přáli. Věděli jsme, že hned ten první zápas bude velmi důležitý, a tak jsme k němu i přistoupili.

Jan Moravec je rád, že je zase na hřišti.Zdroj: Ivo Dudek

Ono vlastně všech pět prvních utkání pro vás bude nesmírně důležitých, souhlasíte?

Ano, jsou tam zápasy, které nás mohou posunout výše. I trenér Jarábek nám dlouho opakoval, jak na vstupu do jara záleží. Každý zápas je pro nás ohromně důležitý, abychom vůbec mohli pomýšlet na to, že se třeba vyhneme barážovým příčkám.

Na tom jste celou zimu pracovali a pak to potvrdili proti Zlínu. Byla euforie?

Byla, ale jen krátká. Ano, naše úsilí v zimě k tomu směřovalo, ale my to hlavně musíme potvrzovat i v dalších zápasech. Je jich před námi ještě hodně a já už toho zažil dost, abych věděl, že jeden zápas nic neznamená. Počkejme si na další.

Pavel Maslák.
Místo šampionátu se bude trénovat. Mohu se věnovat svým holkám, přemítá Maslák

Ale můžete si teď víc věřit, nebo ne? Navíc to vypadá, že klubu vyšly i zimní posily…

Noví kluci opravdu vypadají dobře, ale pořád šlo jen o vstupní zápas. Musíme to potvrzovat i v dalším průběhu jara, včetně nových hráčů. Opatrný optimismus je na místě, ale opakuji – uvidíme, jak na tom budeme po pěti šesti zápasech. Jestli bude koncem března šance poskočit výš.

Teď vás čekají Teplice, na ty se vám doma moc nedaří, je to tak?

Bohužel, nějak na ně neumíme. Proti Zlínu jsme ale zlomili jednu nepříznivou sérii, kdy jsme doma strašně dlouho nevyhráli, tak třeba teď proti Teplicím zlomíme další nepříjemnou sérii. Chceme fanouškům na jaře dělat radost.

Marek Ivan je i ve svých jedenačtyřiceti letech nejlepším střelcem krajské ligy.
Marek Ivan: Do NHL mi kdysi chyběl jen krůček
Havířovští boxeři uspěli na Slovensku. Zleva František Horváth, David Polák a Denis Porubský.
Mladí havířovští boxeři vítězní v Nitře