Rodák z Bratislavy se do české nejvyšší soutěže vrací po deseti letech. Zaznamenal v ní pouhé dva starty za brněnskou Zbrojovku - na konci sezony 2006/2007 chytal proti Mladé Boleslavi a Spartě.

Libor Hrdlička se na návrat do českého fotbalu podle svých slov těší a nabídku Karviné s radostí přijal. „První kontakt proběhl přes trenéra brankářů Braňa Rzeszota, navíc se známe i s panem Strakou (trenérem MFK) z Ružomberku. Česká liga má pořád velmi dobrou kvalitu, nabídka mě oslovila a rád jsem na ni kývl. Pro mě to bude trochu nostalgie se vrátit do české ligy po deseti letech. Těším se na to,“ usmál se Libor Hrdlička.

Kromě české ligy má za sebou angažmá na Slovensku, Ukrajině, v Gruzii a Polsku. Naposledy jako hráč Trenčína hostoval v Interu Bratislava. Jeho příchodem se zacelí mezera po odchodu Martina Berkovce do Žalgirisu Vilnius.

„Libor je zkušený gólman, který už má něco za sebou. K našim dvěma mladým nadějným brankářům jsme chtěli právě někoho zkušeného. Věříme, že pod vedením Braňa Rzeszota bude jejich spolupráce bez problémů klapat a Libor nám v nové sezoně pomůže,“ řekl sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk.