Prakticky s úvodním hvizdem rozhodčího Nenadála se z nebe snesla těžká průtrž mračen a vydržela pětadvacet minut, takže hráči obou týmů bojovali nejen proti sobě, ale i s kluzkým terénem.

Domácí zahájili zhurta. Hned ve třetí minutě zahrával Vaculík přímý kop z hranice šestnáctky, bránu ale překopl. V 7. minutě hlavičkoval Jiří Klíma jen těsně vedle Pastornického tyče.

Ve 14. minutě už Karviná centr Klímy pokrýt nedokázala. Jeho přízemní nahrávka prošla do ideálního prostoru na zcela volného Zoubeleho a proti střele jihlavského kanonýra neměl Pastornický nárok – 1:0.

Odvetné utkání baráže o účast v první fotbalové lize mezi FC Vysočina Jihlava a MFK Karviná.

Za tohoto stavu byla Karviná jednou nohou ve druhé lize a nutně potřebovala dát gól. Jenže víc než půlhodinu k němu měla pořádně daleko.

Až po uplynutí této doby konečně zahrozila. Z dálky pálil Bukata, při střele však uklouzl, a tak šel jeho pokus těsně vedle.

Aktivnější Vysočina měla balon častěji na svých kopačkách a až konec první půle naznačil karvinské zlepšení. Ve 42. minutě napřáhl z dobré vzdálenosti Lingr, jeho pokus měl slušné parametry, ale těsně minul pravou Vejmolovu tyč.

Minutu před přestávkou měl blízko gólu Wágner, Gubův centr jej našel přesně, nejlepší karvinský střelec ale orazítkoval hlavou jen tyč.

„Musím říct, že poločas nebyl vůbec podle našich představ. Měli jsme dobré momenty, ale daleko víc špatných,“ přiznal trenér Karviné František Straka, který po zápase přišel mezi novináře na tiskovou konferenci řádně osprchovaný šampaňským.

Odvetné utkání baráže o účast v první fotbalové lize mezi FC Vysočina Jihlava a MFK Karviná.

Druhá půle totiž přinesla karvinské vyrovnání. Nejprve si ale museli hosté projít očistcem, když v 65. minutě Rundič minul Šulcovu nahrávku a Zoubele zblízka pálil doprostřed brány. Pastornický jeho pokus vytlačil na břevno! Odražený balon už si pokryl.

„Tady se utkání lámalo. Dostat na 2:0, tak se tady asi nebavíme o nějaké karvinské euforii,“ uznal po utkání Straka.

V 66. minutě šel na hřiště Ba Loua a opět se ukázal jako faktor X. Smrž jej na pravé straně hřiště vybídl k brejku, Ba Loua si poradil s F. Novotným a na jeho zpětnou nahrávku si naběhl Faško, který prostřelil Vejmolu – 1:1.

Jak se ukázalo, byl to zlatý karvinský gól. „Napálil jsem balon pravačkou, naštěstí to tam propadlo. Je to asi moje nejdůležitější trefa v kariéře,“ poznamenal po utkání ortodoxní levák Michal Faško.

Vysočina Jihlava – MFK Karviná 1:1 (1:0)

Branky: 14. Zoubele – 70. Faško. Rozhodčí: Nenadál – Kubr, Flimmel. ŽK: Jiří Klíma, Vejmola, Šulc, P. Breda, Vaculík – Pastornický, Bukata, Krivák, Smrž, Dramé, Wágner. Diváci: 3150. První zápas: 1:2, postupuje Karviná.

Karviná: Pastornický – Čolič, Krivák, Rundič, Putyera – Smrž, Bukata (59. Faško) – Lingr (87. Dramé), Budínský, Guba (66. Ba Loua) – Wágner. Trenér: Straka.