Oproti loňskému ročníku se toho v Těšíně povedlo celkem hodně. V minulé sezoně Těšíňané sestoupili z divize do kraje, což jen urychlilo obměnu hráčského kádru.
„Mančaft se omladil, což bylo stejně potřeba. Zahájili jsme novou etapu českotěšínské kopané,“ hlásil spokojeně Vlastimil Kula. Mužstvo v krátké letní pauze prodělalo kvalitní přípravu a pak do soutěže vplulo na bodové vlně. Jen ve dvou případech odcházeli Kulovi svěřenci bez bodového zisku.
„Pokud bychom zvládli některá slibně se vyvíjející utkání, hráli bychom teď o postup. Vinou špatné koncovky jsme ale tato utkání jen zremizovali,“ vybavil si Kula.
Kádr IRP se tedy okysličil novou krví, čili příchodem mladých hráčů. „Ti na každém tréninku neskutečně dřeli, s jejich přístupem jsem maximálně spokojen. To byla změna oproti minulému ročníku,“ zdůraznil Kula, který vyslovil přání, aby tomu tak zůstalo napořád. Mužstvu pomohl i příchod zkušeného trenéra Milana Zimy, Kulova asistenta. Hráči si nedovolili v zápasech nic vypustit ani za nepříznivého stavu, bojovali a pracovali za sebe navzájem. Rovněž zlepšili disciplínu. „V prvních kolech jsme se potýkali s červenými kartami. To se pak změnilo,“ upozornil na další změnu oproti minulému týmu z divize Vlastimil Kula.
Od pátého kola se sestava konsolidovala a podávala vyvážené výkony. „S brankářem Mrozkem, obranou i hrou záložní řady jsme celkem spokojeni. Přidat musíme hlavně v útoku, kde jsme spalovali neskutečné množství šancí,“ připomněl Kula. Ten také pochválil svůj tým za defenzivní práci. „Loni v divizi jsme měli snad šedesát obdržených branek. To se nyní rapidně změnilo. V obraně patříme k nejlepším družstvům v soutěži,“ chválí Kula.
V zimě Těšíňané vyčkají, zda se jim povede do mužstva přivést nové posily. Trenér Kula už delší dobu usiluje o Stoszka z Oldřichovic, což je ale pro tým z I.B třídy stěžejní hráč. Na druhou stranu hraje Těšín vyšší soutěž. „Pokud se nám podaří stáhnout naše hráče z Třince, kteří jsou tam na hostování a adekvátně posílíme, mohli bychom na jaře ještě nepříjemně kousat,“ domnívá se Kula.
Ten stanovil úvodní zimní trénink na 9. ledna, neboť už o tři dny později Těšínu začíná Zimní turnaj na umělé trávě v Albrechticích.