Ve druhém zápase na umělé trávě ve Vítkovicích divizní Indiáni opět nedokázali pokořit tým zkrajského přeboru. SHájem ve Slezsku odehráli dobrou první půli, ale nakonec byli rádi, že získali alespoň bod za remízu 2:2.

Vprvním poločase nastoupili Havířované vmomentálně nejsilnější sestavě. Od počátku hráli vdobrém pohybu a vedoucí celek krajského přeboru zHáje se pouze bránil. Nápaditá hra přinesla řadu šancí, ale góly ne. Už vprvní minutě měl vedení na kopačce Kisel, ale ten trefil zdorážky pouze ležícího brankáře. Další tutovky zazdili Punčochář a Lakatos. Prvně jmenovaný dokonce vdalší stoprocentní příležitosti nastřelil pouze tyč opuštěné branky. Aktivně hrající Punčochář se poté hnal sám na branku, ale vposlední chvíli byl faulován a znařízené penalty otevřel skóre Lakatos – 1:0. Až do konce první části měli Indiáni herně hodně navrch, ale druhý gól díky tragické koncovce nepřidali.

Do druhé části trenéři Netolička sTomisem prostřídali sestavu a zjednoznačné záležitosti byl rázem vyrovnaný duel. Nově příchozí hráči nedokázali nahradit své předchůdce a vůbec nezachytili tempo. Háj ve Slezsku ožil a po chybách havířovských zadních řad nejenže vyrovnal, ale dokonce skóre otočil. Pozitivem bylo až další střídání. Schimke svým pohybem na soupeře platil a po jeho parádní střele do šibenice se nakonec body dělily. „Viděl jsem přesně to, co jsem očekával. První poločas byl dobrý a ukázal naše schopnosti. A to se dá určitě na zlepšení ještě hodně pracovat. Ztohoto úseku hry mám dobrý pocit. Hráči už totiž začali plnit to, co po nich vdaných pozicích požaduji. Některé herní situace zvládli dobře, i když jsme je následně nedokázali dotáhnout stoprocentně do zdárného konce, ale věřím, že to do začátku sezony dopilujeme. Druhý poločas byl podle očekávání slabší, ale žádného hráče nezatracuji. Každopádně všichni dostanou další šance mě přesvědčit, že do týmu patří,“ řekl po utkání zkušený lodivod havířovského celku Jaroslav Netolička.

Zposil se představily pouze dvě. Ve středu zálohy ukázal Pliska, který hrál doposud vMěstě Albrechticích, že může hodně pozvednout ofenzivní hru týmu. Vbrance si poprvé zachytal karvinský Hájek, který by se měl ucházet vbrance dokonce o post jedničky.