Tým ostravské U19 porazil vpředchozím přípravném zápase divizní Bohuslavice vysoko, a to vpoměru 7:1, takže vzbuzoval respekt. Ostravané začali aktivně a díky napadání se dostali do tlaku. Ten po pěti minutách vyprchal a až do konce zápasu se hrál vyrovnaný duel, ve kterém se rodilo minimum šancí.

Indiáni přitom hráli pouze storzem týmu. Kromě jedenácti hráčů na hřišti nebyl na lavičce náhradníků nikdo. „Někteří hráči si plnili pracovní povinnosti, někteří doléčovali zranění a někdo hrál za týmy, vjejichž dresech by mohl na jaře hostovat,“ přiblížil situaci trenér Havířova Jaroslav Netolička.

Někteří hráči hráli na netypických postech a nevedli si vůbec špatně. Například útočník Punčochář potvrdil univerzálnost, když zvládl dobře roli pravého beka. Jediný gól dostali havířovští hráči po nepřehledné situaci, která zaváněla ofsajdem. Indiáni dali také jeden gól, ale ten nebyl pro postavení mimo hru uznán, takže po závěrečném hvizdu byli šťastnější domácí dorostenci.

Vtýdnu sehráli Havířované modelovaný tréninkový zápas se Starou Bělou, která hraje na špici 1.A třídy. Vtomto zápase hraném na umělé trávě vAlbrechticích předvedli nevídanou kanonádu. Po deseti minutách vedli Indiáni už 5:0, když se trefili po standardních situacích i kombinačních akcích. Konečný výsledek 8:0, hovoří zcela jednoznačně o rozdílu kvality, ale nedá se určitě přeceňovat.

„Po získání vysokého vedení jsme polevili a udělali zbytečné chyby vobraně. Ty by silnější soupeř určitě potrestal,“ podotkl kzápasu Netolička.

Tento týden by se měl kádr divizního celku téměř zkompletovat. Jistý je příchod Plisky zBílovce, který hrál vMěstě Albrechticích. Stejně tak je dohodnut start Ganaje, který hrál vHavířově už na podzim. Enormní zájem je o dětmarovického Špičku a na dobré cestě údajně další jednání o třech dalších hráčích.

„V dalších případech bych nechtěl uvádět jména, protože nemáme ještě jednání ukončena. Možná už dnes budeme mít jasno o brankáři. Hodně zajímavě se jeví získání kvalitního levého beka. Nejtěžší je situace u útočníků. Tady chceme získat gólového hráče zvyšší soutěže. Typy máme, ale kjejich případnému uvolnění dojde až po uzávěrce kádru týmů druhé a třetí ligy, což bude až koncem měsíce,“ přiblížil stav posilování kádru člen výboru MFK Havířov Otto Vančák.

Trenér má naopak jasno, koho může uvolnit na hostování do jiných klubů. Netolička nepočítá kromě jiných překvapivě se Schimkem. „Tento hráč má díky pracovnímu vytížení velké problémy stréninkovou účastí. Nezbývá mu bohužel na fotbal tolik času, kolik by ho bylo zapotřebí. Přišel dokonce na vedení oddílu sám, že by chtěl kvůli tomu následující půlrok odehrát vnižší soutěži. Po dohodě mu určitě vyhovíme, protože náhradní řešení máme. O hostování ostatních se definitivně rozhodne vnejbližších dnech. Jedná se o tři až čtyři hráče, kteří to musí slyšet nejdříve od klubu,“ dodal havířovský trenér.