Indiáni v posledním zápase podlehli dorostu Baníku Ostrava 0:1 a definitivně si zavřeli cestu k celkovému vítězství. V kvalitním zápase se vyrovnal s běhavým soupeřem a mohl i vyhrát. O výhře ostravských mladíků nakonec rozhodl náhodný gól v závěru, na který už Havířované nestačili odpovědět.

Bohumín předvedl už poněkolikáté zcela rozdílné poločasy. Po prvním vedli bohumínští fotbalisté o dvě branky, ale pak prostřídali sestavu a Poruba dokázala skóre otočit ve svůj prospěch.

Právě toto předposlední kolo měl přinéstvzájemný souboj MFK Havířov a Bohumína. Zápase se nakonec neuskuteční. Bohumín se totiž omluvil kvůli nedostatku hráčů. Tým zasáhla epidemie angíny a údajně až sedm hráčů je mimo hru. "Jelikož dali Bohumínští tento fakt na vědomí až v pátek před 17 hodinou, nepodařilo se už narychlo najít náhradního soupeře a náš tým absolůbuje pouze trénink. Nechápu, proč nás neinformovali dřív, to by se dalo ještě někoho sehnat, ale takhle je na všechno pozdě," řekl nazlobený trenér Havířova Jaroslav Netolička.

V Albrechticích zaznamenali v minulém kole domácí hráči první porážku. Tu jim uštědřila Bystřice a byla celkem očekávaná. Albrechticím totiž chyběli všichni hráči, kteří upřednostňují sálový fotbal.

Další porážka od Dolní Lutyně už by byla hodně překvapivá a znamenala by vlastně konec nadějí domácích borců na celkové vítězství v třetím ročníku Refotal cupu. Ten prozatím vyhrálo pokaždé jiné mužstvo. Po MFK Havířov zde triumfovali hráči MFK Karviná.

Letos zde ani jeden z těchto týmu nehraje, takže i třetí pohár čeká na jiného majitele.
V dalších zápasech albrechtického turnaje by neměli mít favorité problémy. Otázkou je zda Český Těšín neodehraje utkání s Horní Suchou opět s torzem týmu.

V utkání s polským Cieszynem je velkým favoritem Slavia Orlová, která tohoto soupeře jasně přehrála v přátelském klání mimo turnaj. Nejvyrovnanější boj slibuje zápas Bystřice s Dětmarovicemi. I zde bude hrát podstatnou roli to, jaké hráče budou mít trenéři k dispozici.