Karvinští fotbalisté mají necelý týden na doladění formy. V posledních zápasech se jim dařilo soupeře přehrávat, ale místo aby mu nasázeli gólů, co se do něj vejde, byly z toho pokaždé jen remízy 2:2. A v případě Poláků mohli Karvinští ještě nakonec odcházet ze hřiště se sklopenými hlavami. „To je pravda. Jasný zápas, který jsme měli vyhrát 5:0, jsme také mohli 2:5 prohrát,“ podotkl kouč MFK Pavel Hajný. Prvních deset minut nebylo z karvinské strany nic moc, pak se ale proti druholigovému polskému účastníku Karvinští rozehráli k velice dobrému výkonu.


První gól dal po rohovém kopu Sourada a branka dostala hráče MFK na koně. Byli jasně lepší a přehrávali soupeře chytrostí kombinace i důrazem. Jediné, co chybělo, byla lepší finální fáze. „Byly tam jasné pozice a několik přečíslení, třeba čtyři na dva, ale hráči to většinou neřešili ideálně. Koncovka byla naší slabinou,“ shrnul průběh duelu Pavel Hajný, který jej považoval za generálku na jarní část MSFL, byť jeho svěřence čekalo ještě utkání s Valachy z Rožnova p. R.


Také druhý poločas byl dlouho v karvinské režii. Opic přidal druhý gól, ale pak Poláci snížili a skvělé představení MFK jako když někdo utne. Tlak domácích hráčů byl značný, zaslouženě srovnali a mohli dát i vítězný gól. „Když neproměníme šance, těžko pomýšlet na výhru. Posledních dvacet minut bylo hrozných,“ dodal Hajný.


Závěrečný duel s Rožnovem skončil ve Věřňovicích také remízou 2:2. Jak trenér Hajný viděl tento zápas? „Zase jsme si vypracovali obrovské množství šancí. Mohli jsme vést 7:1 a to nepřeháním. Ve druhé půli po prostřídání sestavy soupeř snížil a pak náhodným, ale krásným gólem ze třiceti metrů vyrovnal. To by se nám stávat nemělo, zvláště ne proti soupeři z krajského přeboru,“ upozornil Hajný. Tento duel mu alespoň mohl napovědět v tom, které otazníky v sestavě ještě odstranit.

Více informací v zítřejším vydání karvinského Deníku v příloze Karvinsko