Karet Bystřice – IRP Český Těšín 2:1 (0:0)

Svěřenci trenéra Vlastimila Kuly prohráli i druhé jarní utkání a místo nich se na špici dotáhl Krnov. „Který jsme mohli doma klidně porazit. A i teď v Bystřici jsme mohli odjíždět s bodem. Domácí ale dali do hry větší bojovnost a srdíčko,“ všiml si trenér Těšíňanů. To byly v derby a na nerovném terénu základní předpoklady úspěšného výsledku. V první půli se nic moc nedělo, snaha a nepřesnosti převažovaly nad fotbalovým umem. Trenér Kula spokojeností neoplýval. „Domácí nás ve středu hřiště ubránili, ani jsme si nevytvořili žádné standardky, nic,“ kroutil hlavou Kula.

Nedůraz se hostům vymstil na začátku druhého poločasu. Hudzieczek se dostal do nadějné pozice, odkud mohl vystřelit a jeho pokus nešťastně tečoval kolenem do protisměru obránce Večeř – 1:0. Rozhodčí přiznal gól kanonýrovi Bystřice. Těšín se však z polovlastence vzpamatoval. Získal půdu pod nohama a začal tlačit. Náhradník Svaczyna, který se do mistrovských zápasů vrátil po roční absenci, dokázal v 82. minutě dokonce srovnat. Radost z gólu však dlouho netrvala. V 85. nechali Večeře ve štychu spoluhráči. Místo aby mu přispěchali na pomoc a odkopli balon daleko do pole, dívali se, jak dopadne jeho souboj s protihráčem. Nakonec dopadl Večeřovým faulem a následným trestným kopem Baumanna z hranice šestnáctky. Baumann si odměřil vzdálenost, překonal zeď a poslal balon k tyči. Mrozek ani nereagoval – 2:1.

Kvůli prostojům se pak nastavovalo šest minut, přičemž v té poslední byl Grygar faulován ve vápně a Těšín dostal nečekanou možnost vyrovnat z penalty. Na ni se dral celý říčný střídající Zábelka, ale osmačtyřicetiletý gólman Sostřonek, který v Třinci trénuje žáky, mu penaltu chytil! „Asi začneme pokutové kopy trénovat. V sezoně je to už čtvrtá neproměněná penalta,“ zlobil se po zápase trenér Vlastimil Kula a připomněl předchozí selhání Zimy, Mendroka a Mrozka.

Branky: 53. Hudzieczek, 85. Baumann – 82. Svaczyna. Rozhodčí: Jantoš, žluté karty: 4:3, diváci: 325.
Č. Těšín: Mrozek – Večeř, Rác, Grygar, Popelka – Zima, Turoň (77. Zábelka), Mendrok, Stoszek – Šmahaj (70. Svaczyna), Groš (60. Čonka). Trenér: Vlastimil Kula.
Další zápas hraje Těšín v sobotu s Petřkovicemi.