Poločasy jako den a noc

Petrovice - Utkání dvou rozdílných poločasů nabídlo okresní derby v krajském přeboru. A byl to zápas, jak má být. Pro domácí však s nešťastným koncem.

13.4.2008

Těšínu poprvé na jaře vyšly standardní situace, a tak i poprvé na jaře bodoval.Foto: Marek Kiedroň

Lokomotiva Petrovice – IRP Český Těšín 2:3 (2:0)

První dějství existovali jen fotbalisté Lokomotivy. Na Těšínu jako by ležel stín předchozích nepovedených utkání. Lokomotiva tvořila hru, dávala branky. Po úvodním tlaku, kdy domácí kopali čtyři rohové kopy za sebou, měl první větší šanci Valový, leč neuspěl. Jenže pak se nádherně do míče opřel Posel a vymetl Těšíňanům šibenici – 1:0.

Domácí byli v laufu a brzy přidali druhý gól. Posel s míčem u nohy proběhl z půlky hřiště mezi třemi protihráči a nekompromisně zavěsil – 2:0. Poločas dohráli nadšení domácí v euforii a poklidu, zato Těšín byl hodně skleslý.

Lokomotiva k důležitému zápasu přemluvila svého nejlepšího hráče Klose, ten se snažil, ale do vyložené možnosti se nedostal. Jeho pokus z první půle gólem neskončil. Důležitým momentem pro další vývoj utkání se stalo odstoupení petrovického brankáře Sabely, který dostal v souboji koňara a zranění jej limitovalo při odkopech. Musel odstoupit. Do té doby stihnul zneškodnit dvě slušné příležitosti českotěšínských borců. Nejprve vychytal Mendroka a pak i mladého Zábelku.

Druhá část byla pravým opakem té první. Na hřiště vpochodovala úplně jiná mužstva. „Kladl jsem hráčům v přestávce na srdce, že pokud se nám podaří rychle vsítit korigující branku, domácí znervózní a to bude voda na náš mlýn. Znal jsem to dobře z našich domácích zápasů, kdy jsme také jasně vedli, ale po snížení soupeře jsme se dostali do útlumu,“ objasňoval svou strategii trenér hostujícího mančaftu Vlastimil Kula. A tato sázka na rychlý gól mu vyšla.

Těšín brzy korigoval, když se po Zimově přihrávce z trestného kopu prosadil Stoszek – 2:1. „To byl pro nás signál, že něco nebude v pořádku,“ hlásil své obavy Bruno Kencki, sekretář Lokomotivy. Bylo tomu tak. Domácí vyklidili střed pole, nechali hrát Těšíňany. Ti získali půdu pod nohama a v 65. minutě se dočkali vyrovnání.