„Je to skutečně tak, protože doma zatím pokaždé hrajeme s velmi kvalitními protivníky, kteří před naším vzájemným zápasem figurují v tabulce před námi,“ konstatuje trenér karvinského mužstva Pavel Hajný. A to už pomalu visí ve vzduchu domácí duel se Znojmem…


Zkušený trenér MFK viděl na jaře Mutěnice v akci zatím jen jednou. V Brně v utkání proti domácímu béčku. To si proti Mutěnicím ani neškrtlo. „Prohrálo 0:2, ale výsledek mohl být klidně 0:5. Mutěnice měly prakticky celých devadesát minut navrch,“ ocenil soupeře z Hodonínska Pavel Hajný.


Ten se dokonce domnívá, že sobotní rival Karviné je v momentální formě asi nejlepším celkem v soutěži. „Vzadu mají zkušené hráče, vepředu rychlé. Styl hry vychází z perfektně secvičeného přechodu do protiútoku, kdy se celá ofenzivní vozba mužstva automaticky přesouvá do brejku. Vznikají přečíslení do otevřené obrany soupeře a tím pádem i šance. Rychlý protiútok je největší zbraní Mutěnic,“ vypozoroval Hajný.


„Samozřejmě, že z jednoho zápasu nelze vyvozovat konkrétní závěry, nicméně hra Mutěnic v Brně B i jejich výsledky z venkovních hřišť (minule 3:0 v Kroměříži – pozn. aut.) naznačují, že tomu tak asi bude. Venku se Mutěnicím hraje lépe než doma, kdy musí útočit do plných. Zformovaná defenziva nesvědčí nikdy žádnému týmu, které je doma a musí tvořit,“ míní Hajný. Několik soupeřů už hodonínský tým jasně přehrál, proto nechce karvinský kouč dopustit, aby se něco podobného stalo i jeho svěřencům.

Více informací v zítřejším vydání karvinského Deníku