MFK KARVINÁ – FK MUTĚNICE 2:1 (0:1)
Začátek byl pro domácí katastrofální. Nejen, že se na předzápasovém rozcvičení zranil Hoffmann a natáhl si lýtkový sval, ale už ve 4. minutě hosté vedli. Celý poločas byli u všeho dříve. Karviná jako by se nemohla srovnat s terénem, se soupeřem, s ničím. Mutěnice prokazovaly svou kvalitu a dvakrát mohly pojistit své vedení.


Po změně stran zrežírovali domácí obrat. A za infarktovou koncovku by se nemuseli stydět ani přední hollywoodští scénáristé. Zatímco první půle patřila hostům a chvíli byla poznamenána i vynuceným střídáním dvou hráčů, po jednom na každé straně, druhá se nesla ve znamení převahy Karvinských. Hosté, kteří měli v první části nad domácími navrch v lepším pohybu, na což trenér Hajný před zápasem upozorňoval, se najednou dívali, jak na trávníku kmitají v kvapíkovém tempu nohy domácích hráčů. Ti měli v úvodním dějství „pomocníka“ v mokrém terénu, na suchém by Mutěnice určitě zlobily ještě daleko více, ale na to už po změně stran domácí nehleděli.


Divákům předvedli úchvatnou podívanou a všichni, kdo na hřiště U Bažantnice dorazili, nemuseli litovat. Viděli živý fotbal z obou stran, enormní nasazení domácích hráčů, vůli po vítězství a především strhující závěr. V něm se nejprve po individuální akci prosadil Sourada a v předposlední minutě dokonal parádní obrat Opic.

"Za výkon ve druhé části jsme si vítězství určitě zasloužili. O přestávce jsem chlapcům v kabině říkal, že Mutěnice jsou sice silným protivníkem, možná nejtěžším v soutěži, ale jakmile začneme hrát svou hru, tak se přesvědčíme, že i s nimi se dá hrát otevřeně. A to se potvrdilo," radoval se ze zisku dalších tří bodů trenér MFK Pavel Hajný.

Branky: 81. Sourada, 89. Opic – 4. Obal. Rozhodčí: Czene, žluté karty: Jursa, Chlebek - Helísek, Zemánek, Ševčík, diváci: 300.
Karviná: Kučera – Michálek (28. Knötig), Gill, Brezničan, Reichl – Sourada (83. Šuster), Jursa, Vávra, Miko – Opic, Juroszek (78. Chlebek). Trenér: Pavel Hajný.

Více informací v pondělním a úterním vydání karvinského Deníku