Zkušený karvinský útočník nastartoval svým gólem vítězný obrat

Ačkoliv si před pár dny přivodil tříštivou zlomeninu prstu na pravé ruce a do utkání tak vstoupil s fixací, na zranění nehleděl a statečně podnikal do mutěnické obrany své tradiční nájezdy. I díky němu Karviná porazila Mutěnice 2:1.


Máte za sebou infarktový zápas. To jste asi nečekali, že budete honit výsledek až na poslední chvíli…
To určitě ne. Chtěli jsme takhle hrát od první minuty, ale fakt byl ten, že první poločas byl z naší strany… jak to nazvat? Zjednodušeně řečeno: ani obraz, ani zvuk. Nebyl tam pohyb, nasazení, nepodrželi jsme balon, u všeho byli pozdě. Možná jsme si mysleli, že to přijde samo. Působili jsme odevzdaně.


Mutěnice naopak působily sehraným, vyzrálým dojmem. Vnímal jste to také tak?
Potvrdily, že jsou velmi dobrým soupeřem. Fotbalově je to tým na výši, letos jsme se s někým silnějším ještě nestřetli, klobouk dolů před nimi. Byl to ještě o stupínek kvalitnější soupeř než silná Břeclav, která nám dala minule také zabrat.


Soupeř potvrdil visačku vysoké kvality především co se týče rychlosti, že?
Ano, i trenér nás na to upozorňoval. Jejich přechod do útoku, nejen do brejků, byl excelentní.


Možná vám v tomto směru pomohl i mokrý trávník?
Při těch gólech určitě. Opča to tam hodil hlavou k tyči a balon na trávě sklouzl, možná kdyby byl terén suchý, tak to gólman stihne. A při mojí střele nejspíše taky, balon dostal skluz a zapadl k tyči.


Vaše akce byla velmi pohledná. Nabádal vás trenér k tomu dávat míče do stran, centrovat?
Přesně tak. Měli jsme za úkol co možná nejvíce roztahovat hřiště a házet centry na Martina Opice, který je znám tím, že mu stačí dobrý centr a můžete se jít radovat z gólu. Nějakou tu gólovou hlavičku tam vždycky procpe.


A váš gól?
U mé akce tam zrovna ve vápně nikdo nebyl, aby mi sklepl balon, tak jsem to zkusil sám a vyšlo to.


Trenér Hajný avizoval, že možná nebudete připraven od začátku utkání, ale nakonec jste naskočil. Vaše zdravotní problémy jsou tedy zažehnány?
Snad ano, v týdnu jsem z ruky sundal sádru, doktor mi dal speciální dlahu, zatejpoval mi ruku a šel jsem na věc.


To zranění jste si přivodil na tréninku?
Ne, to bylo ve volném čase. Jel jsem na kole…


Aha, takže teď už kolo jako doplňkovou disciplínu neberete?
Teď už ho asi vynechám, kluci mi dokonce nabídli, že mi vzadu přidělají kolečka, která se dávají malým dětem, aby nespadly (smích). Pak bych se možná přemluvit nechal.


Doma porážíte silné soupeře, kam až to chcete dotáhnout?
Doma nám to zatím vychází, to j pravda. Měli jsme silné týmy a další ještě přijdou. Máme vlastně celé jaro doma kompletní vrch tabulky, ještě přijede Znojmo, Olomouc B. Když se nám bude takhle dařit, můžeme se dostat vysoko, ale musíme taky něco přivézt zvenku. Tam nám to zatím nejde. Snad tu příznivou domácí bilanci přeneseme už i do venkovních zápasů. Je nejvyšší čas. Každopádně budeme hrát až do konce.