„Nebylo poznat, že hraje první se sedmým. Kromě úvodních dvaceti minut, kdy měli hosté více ze hry, jsme zápasu dominovali a i diváci nám potom poděkovali za výkon, i když jsme nakonec prohráli,“ rekapituloval asistent trenéra Vlastimila Kuly na českotěšínské lavičce Milan Zima.


Háj udával tempo na začátku zápasu, kdy měl také dvě slibné šance. Pak spíše tahal za kratší konec pomyslného lana a ve druhé části mohli domácí několikrát jít do vedení. Dokonce neproměnili pátou penaltu v sezoně!


Nešťastným exekutorem byl tentokrát Grygar. Skoro to vypadá, že penaltový smolař vždy předá štafetu dalšímu střelci, který příště selže. Těšínské penalty totiž zatím zahrává pokaždé jiný hráč a hledá se konečně někdo, kdo ji promění.


„Já snad dotáhnu z hospody nějakého chlapa, aby to našim hráčům předvedl. Už vážně nevíme, co s tím. Na trénincích je proměňujeme a pak přijde zápas a opětovné selhání. Nikde jinde než v psychice to není,“ pravil Milan Zima.


Bezprostředně po penaltě měli domácí během minuty tři souvislé šance, kdy trefili dvakrát tyč a jednou břevno. Grygar mohl napravit penaltové zaváhání, hlavičkoval ale jen do břevna, tyčí pak zatřásl i Tomáš Zima. „Měli jsme tam spoustu skrumáží, gól visel na vlásku, ale nakonec jsme to byli my, kdo inkasoval,“ smutnil Zima starší.


Čtvrthodinku před koncem vyrobili domácí faul před velkým vápnem a Šubrt z trestného kopu nechytatelně zavěsil. Mrozek neměl šanci – 0:1.
I pak měli domácí šance. Třeba po Zimově průniku minul o fous branku Zábelka. Hosté pak už vítězství ubránili a ačkoliv je ve druhé části Těšíňané nepustili k ničemu, radují se z vítězství.


„Už Pospíchal tvrdil, že fotbal nemá logiku a to je jeden z těch případů,“ podotkl Milan Zima a i když to obyčejně nedělá, a po porážce už vůbec ne, pochválil hráče za předvedený výkon. Teď ještě, aby takhle nehráli jen proti výše postaveným týmům v soutěži, ale proti všem účastníkům přeboru.


Branka: 73. Šubrt. Rozhodčí: Křenek, žluté karty: 3:4, červené karty: 27. Pietroszek – 27. Trupl, diváci: 120.
Č. Těšín: Mrozek – Pietroszek, Rác, Grygar, Popelka – Zima, Mendrok, Turoň, Stoszek – Zábelka (84. Šmahaj), Martinek (83. Svaczyna). Trenér: Vlastimil Kula.
Další zápas hraje Č. Těšín v neděli v Oldřišově.