Biocel Vratimov – FK Bohumín 3:1 (1:0)

„Produktivita byla zoufalá. Měli jsme snad šest vyložených šancí a to je jen můj střízlivý odhad. Když je pak neproměníte, těžko můžete bodovat,“ pravil Pavlidis.Jeho celek odcestoval do Vratimova bez zraněných Anastazovského, Ciesarika a Sittka, které minule pokopal Lichnov, a to bylo pro Bohumín citelné oslabení.

Na herní převaze hostů se to kupodivu nikterak neprojevilo, na koncovce ale ano. Za celý zápas měli hosté po dvou tutovkách Rodka a po dvou Neuwirtha, další nevyužité příležitosti připojili Gábor, Potůček či Šindler. „Bohužel se hraje na góly a ne na šance a v tom byli lepší domácí,“ pravil kouč Bohumína, který u svých svěřenců postrádal důraz v koncovce.

„To je trefné. Nám nechyběla ani tak přesnost jako důraz. Třeba Šindler přehazoval z jedenácti metrů gólmana, ale slabě, takže vracející se bek stačil balon ještě odkopnout. To samé Rodek – běžel sám na bránu, ale bez důrazu. Nebo Neuwirth, taky postupoval sám na branku. Navíc při další tutovce hlavou balon jen líznul, místo aby šel do souboje důrazněji,“ vybavoval si Pavlidis. „To jsou ale všechno věci, které si na hřišti musí hráč vyhodnotit sám,“ připojil.

Více informací v zítřejším vydání karvinského Deníku