TJ Smilovice – SK Dětmarovice 3:3 (0:2)


V první půli měli hosté jasnou převahu a po právu se ujali vedení. V 8. minutě se M. Kulinski rozhlížel, komu nahrát a když se mu nenabídl nikdo, vystřelil přesně k tyči – 0:1. Po půlhodině hry rozjel gólovu akci Kadlčák a Pustayův centr sklepl do sítě Zarzycki – 0:2.

Domácí se nemohli vůbec prosadit, dokonce ani kanonýr Ganczarczyk, který Smilovicím zařizuje většinu gólů. Ten v první části pohořel na nestárnoucím Serafinovi, svém kamarádovi v dětmarovické bráně. Bohužel ve 26. minutě se Serafin v souboji s jedním domácím forvardem, který do něj nešetrně zajel, zranil a o přestávce byl nahrazen mladým Mirtem. „Ještě předtím ale stihl Ganczarczyka vychytat,“ podotkl pochvalně na adresu fotbalového nestora mezi tyčemi Dětmarovic sekretář klubu Milan Kyša.


Start do druhé půle měli ostřejší hosté. Schimkeho ale ve velké šanci vychytal robinzonádou domácí gólman. Poté přišla dětmarovická hluchá pasáž, kdy mezi 54. a 58. minutou Smilovičtí dvakrát udeřili. Nejprve snížil Gurecký ranou z hranice velkého čtverce, pak fauloval J. Czyž a následnou penaltu proměnil Klár. Náskok hostů se rozplynul.


Svěřenci trenéra Petra Czyže opětovně zabrali a zase se ujali vedení. Po centru Schimkeho dopravil ve skluzu míč do brány Zarzycki – 2:3. Na konci už hráli hosté na udržení výsledku, kombinovali si před vlastním vápnem a hráli si tak dlouho, až míč ztratili. V 88. minutě je za to vytrestal Ganczarczyk, který se tak svého obligátního gólu přeci jen dočkal – 3:3.


„Bod jsme soupeři doslova darovali. V zápase jsme byli jasně lepší, ale výhra nám unikla mezi prsty,“ zlobil se Kyša. Ještě v nastaveném čase měli Dětmarovičtí možnost převážit misku vah na svou stranu, leč Kadlčákova hlava po centru Schimkeho letěla příliš vysoko.


Branky: 54. Gurecký, 58. z pen. Klár, 88. Ganczarczyk – 31. a 69. Zarzycki, 8. M. Kulinski. Rozhodčí: Burian, žluté karty: 2:4, diváci: 100.
Dětmarovice: Serafin (46. Mirt) – F. Kadlčák, Prokop, D. Kulinski, Bilous – J. Czyž (72. Hraško), Zarzycki, M. Kulinski, Pustay (62. Čerešňa) – Schimke, Kněžík. Trenér: Petr Czyž.
Další zápas hrají Dětmarovice v sobotu s Novým Jičínem.