Na hřišti poslední Lipové by karvinští hráči rádi navázali na první výhru zvenku, kterou ukořistili v Zábřehu. Na podzim doma Lipovou zdolali 4:2.
„Lipová je sice poslední, ale nebude to lehké. Soupeř svoje zápasy prohrává většinou o gól, když rozhodující branky inkasuje v posledních minutách. Musíme se snažit o aktivní hru, kterou jsme produkovali proti Mutěnicím i Frýdku-Místku ve druhé půli. Musíme být hlavně odvážní ve hře dopředu,“ pravil trenér MFK Karviná Pavel Hajný.


Orlovská Slavia o minulém víkendu ve Slavičíně o gól prohrála a v divizi jí patří pátá pozice. „Nebyli jsme moc produktivní v útoku. Vlastně jsme nebyli produktivní vůbec. Jestli jsme měli dvě šance, tak to bylo moc,“ ví moc dobře, že Slavia potřebuje ještě vypilovat ofenzivní fázi Josef Jadrný, asistent trenéra Čopjaka na orlovské lavičce.


V duelu proti Bystřici pod Hostýnem čeká Čopjakovy „hochy“ souboj se soupeřem, který moc branek nedává, ale ani nedostává. Z dosavadních jedenadvaceti zápasů má totiž skóre 19:21. Kdyby dal ještě o dva góly více, měl by krásně čistý průměrný výsledek 1:1 na zápas.


Jenže také slavisté jsou v počtu obdržených branek výborní. V divizi patří k nejlépe bránícím týmům. Dá se proto očekávat, že moc branek v dnešním dopoledni asi nepadne. „V domácím prostředí jsme ale přeci jen v útoku aktivnější než venku. Velí nám k tomu nejen domácí hřiště, ale i styl soupeřů, kteří přijíždějí většinou bránit, takže útočení zbývá především na nás,“ podotýká Jadrný.


Zajímavé partie se odehrají v krajském přeboru. Bohumín hostí Frýdlant a po porážce ve Vratimově potřebuje zase zabrat. To samé platí o petrovické Lokomotivě, které začíná povážlivě téct do bot.


„Proti Pusté Polomi se nám doma tradičně daří, ale soupeř hraje letos výborně a motá se na čele tabulky, což pro nás není moc dobré,“ uvažoval sekretář Petrovic Bruno Kencki. „Ale my jsme na tom bledě, takže body potřebujeme více než Polom,“ dodal bojovně.