SK Lipová – MFK Karviná 0:0


Karvinští to svým fandům zatím plně vynahrazují v domácím prostředí, kde poráží všechny silné týmy, ale ruku na srdce – každý už asi očekával, že na hřišti poslední Lipové MFK konečně naplno zabere. „Je to tak, čekal jsem to i já, ale bohužel. Ten zápas ovlivnilo dle mého názoru vyloučení Brezničana. V plném počtu by asi naše hra ve druhé půli vypadala jinak a na ty tři vytoužené body zvenku bychom možná dosáhli,“ domníval se po utkání sekretář karvinského klubu Petr Hort.


Domácí byli v první půli nebezpečnější a měli více možností pohnout bezbrankovým skóre. Výkon Karviné připomínal ten předchozí v Bystrci, jen s tím rozdílem, že Karviná měla o poznání více šancí. A jen pro upřesnění: tradičně skvěle zachytal Karviné gólman Kučera, který zabránil možná třem vyloženým tutovkám Lipové. V 9. minutě se ocitl v první vážnější situaci domácí Soukup, mířil jen těsně nad. Karviná odpověděla protiútokem dvojice Chlebek – Juroszek, mladý karvinský záložník pak ve finální fázi uviděl Souradu, přihrál mu a Souradova střela šla také těsně mimo tyče. V 17. minutě nahrál Opic Souradovi, ten se ale už k zakončení nedostal.


Tlak Lipové pomalu narůstal. Ve 24. minutě se poprvé zaskvěl Kučera. Po rohu vytěsnil gólovou hlavičku Suchánka na roh. Největší šanci Karviné měl na noze Reichl. Po přihrávce Juroszka však bránu vůbec netrefil. Pak měli hosté zase hromadu štěstí (stejně jako na Slovácku a stejně jako v Bystrci), když bombu Richtera zastavila spojnice břevna a tyče a následná Fialova dorážka neskončila v síti opět jen díky bravurně reagujícímu Kučerovi mezi karvinskými tyčemi.


Závěr poločasu byl hektický. Nejprve šel Vávra sám na brankáře, ale pálil úplně mimo a pak byl po druhé žluté kartě vyloučen Brezničan, který si cestou do šaten vylil zlost na oknu, které rozbil. To se nelíbilo hlavnímu rozhodčímu, přerušil hru a chvíli se nehrálo.


Po přestávce nebylo moc poznat, že Karviná hraje v poli oslabena o jednoho muže. V 50. minutě se dostal k zakončení Sourada, ale v Lipové mu zkrátka nebylo souzeno trefit se mezi tři tyče. V 56. minutě vybídl Opic hlavou ke skórování Juroszka, ale ten také nezamířil přesně. To bylo ze strany Karviné vše. Ve zbytku zápasu měla navrch Lipová, která mohla několikrát rozhodnout o své překvapivé výhře. Opět však spoluhráče podržel Kučera. „Vděčíme mu za bod,“ přiznal Petr Hort. Kučera se blýskl zvláště v 74. minutě při pokusu agilního Soukupa, jemuž předcházely závary v karvinském vápně. V závěru zápasu se do vymezeného prostoru, kterému se říká branka, netrefil ani hlavičkující Mašlej a Karviná zaznamenala další ztrátu, která zřejmě definitivně pohřbila její naděje na umístění v první trojici.


Rozhodčí: Kondler, žluté karty: 1:3, červená karta: 43. Brezničan (K.), diváci: 180.
Karviná: Kučera – Helštýn (46. Mašlej), Brezničan, Gill, Reichl – Vávra (82. Šuster), Chlebek (72. Giňa), Knötig, Juroszek – Opic, Jursa. Trenér: Pavel Hajný.
Další zápas hraje Karviná ve středu se Zlínem B.