FC Velké Karlovice + Karolinka - MFK Havířov 2:1 (1:0)

V úvodu dalšího důležitého zápasu chytil už ve 3. minutě domácí gólman technickou střelu Drozda z přímého kopu. Domácí vzápětí odpověděli stejnou mincí, když se míč z trestného kopu otřel dokonce o břevno.


Havířované na tom byli sice herně lépe, ale s postupem času se přizpůsobili hře domácích, takže se jednalo spíše o překopávanou, která zcela postrádala mezihru. To byla voda na mlýn Karlovic, které toho fotbalově nabídly opravdu málo.


Ale i to jim v první půli stačilo k vedení. Ve 30. minutě zahrávali standardní situaci, Jurajda poslal míč před branku, který proletěl skrz klubko hráčů a skončil bez jediné teče v prostředku branky – 1:0.


V kabině museli dostat havířovští hráči od kouče Netoličky důraznou domluvu, protože se jejich výkon rapidně zlepšil. Snažili se kombinovat, což slavilo úspěch už v 54. minutě.


Holý si narazil míč se Špičkou a pak s přehledem přeloboval gólmana. Radost hostů se po chvíli rozplynula, když pomezní Křenek nenadále zdvihnul praporek na znamení ofsajdu.


Byl to již druhý Křenkův přehmat, neboť v první půli naopak velkoryse ponechal domácímu útočníkovi šanci po pětimetrovém ofsajdu. Indiáni se snažili alespoň vyrovnat, ale všechny nadějné akce končily špatnou finální přihrávkou nebo nevýraznou střelou.


V závěru otevřeli obranu a domácí se dostali několikrát do nebezpečných situací. Jednu z nich využili, když tentokrát zaúřadoval hlavní rozhodčí Krasula. V 79. minutě Kroužek ve výskoku hlavičkoval míč, domácí Jurečka nasadil bezohledné nůžky a trefil hostujícího beka do tváře.


Všichni čekali odpískání faulu, ale když se míč snesl obloukem do branky, Krasula ukázal na střed. Protesty Indiánů nebraly konce, ale verdikt už změnit nemohly. O chvíli později se prodral Punčochář přes tři hráče a snížil na rozdíl jedné branky, ale vyrovnat už Havířované nedokázali.


„Myslím si, že je to zcela zbytečné komentovat. Tady je to pořád stejné. Výsledek byl regulérně vlastně opačný. Náš neuznaný gól a pak branka po jasném faulu, škoda mluvit,“ mávl znechuceně rukou trenér Havířova Jaroslav Netolička.


Branky: 30. Jurajda, 79. Jurečka – 82. Punčochář. Rozhodčí: Krasula, žluté karty: 2:2, diváci: 210.
Havířov: Pacanovský – Kroužek, Škoda, Drozd, Hančin – Lakatos, Špička (65. Kisel), Ganaj (58. Blažek), Holý – Punčochář, Urban. Trenér: Jaroslav Netolička.
Další zápas hraje Havířov v sobotu s Městem Albrechtice.