Konečný výsledek na Hané se stal zklamáním pro oba týmy. Domácí totiž celou dobu vedli, Karviná vyrovnala ve třetí minutě nastavení. Po zápase bod brala, před zápasem si přála tři.


„Já jsem skutečně věřil tomu, že v Kroměříži vyhrajeme. Soupeř v současné formě není nad naše síly a když o něco hrajeme, a my hrajeme o čelo tabulky, tak je třeba takové soupeře porážet i venku. Ale výsledkově to zatím na půdě soupeřů není nic moc,“ podotkl trenér karvinského mužstva Pavel Hajný.


Co se týče samotného zápasu, tak v podstatě ani není moc co hodnotit. Během devadesáti minut se vyskytly tři, možná čtyři šance. „Po tom průběhu je pro nás bod zlatý. Je rovněž plusový do tabulky pravdy, ale je fakt, že nevíme, jestli se máme více radovat nebo být spíše zklamaní,“ musí být zákonitě rozpolcený trenér Hajný. Hráči pochopitelně rovněž.


Těm vstup do utkání hrubě nevyšel, když jeden z nejzkušenějších hráčů karvinské sestavy Hoffmann nechal dost laxně odcentrovat Foltána a Mazouch už ve druhé minutě otevřel skóre – 1:0. V 6. minutě si oba akci zopakovali, Mazouch ale promáchl. To bylo ze strany Kroměříže až do konce utkání vše. „Ta branka podstatně ovlivnila další děj, vlastně dala ráz celému zápasu. Měli jsme územní převahu, ale do šestnáctky jsme se přes důsledné krytí ze strany soupeře vůbec nedostali,“ přiblížil průběh duelu kouč MFK.


V první půli byl v jakés takés šanci Opic, zboku postupoval sám na gólmana, ale nezakončil. Druhou půli Karviná držela míč na svých kopačkách. V úplném závěru srovnal Sourada krásným obloučkem a to taky byla jediná gólovka hostů. Celý zápas se hrálo bez karet, až v posledních třech minutách domácí uviděli rovnou tři a navrch červenou. Karviná kratičkou přesilovku bleskově využila.


Branky: 2. Mazouch – 90(+3). Sourada. Rozhodčí: Kneisl, žluté karty: 3:0, červená karta: 88. Janča (Kr.), diváci: 300.
Karviná: Kučera – Hoffmann (60. Jursa), Gill, Brezničan, Reichl – Juroszek, Knötig, Chlebek (79. Michálek), Vávra (38. Miko) – Opic, Sourada. Trenér: Pavel Hajný.