Mezi nejvíce ohrožené patří stále tým MFK Havířov. Ten se sice posunul na dvanáctou pozici, ale bodový náskok před patnáctým místem, které je automaticky vstupenkou do krajského přeboru, je minimální.


Jiná situace by byla, kdyby přivezli Havířované z posledního utkání alespoň bod. Jenže v Rýmařově odehráli nejhorší zápas jara. „Hráli jsme špatně. Hráče jsem vůbec nepoznával. Takhle se o záchranu nebojuje,“ řekl zklamaný trenér Havířova Jaroslav Netolička.


Indiáni přivítají zítra sedmý tým tabulky z Bystřice pod Hostýnem. Havířovští potřebují nutně vyhrát. „Vím, že je situace v tabulce napjatá jako v detektivce, ale my se musíme dívat jen na své výkony. Když je zvládneme, záchrana vyjde,“ věří Netolička.


S ohledem na další zápasy může být toto kolo zlomové. Hodně může sobě i Havířovu pomoct Slavia Orlová. Ta po porážce od Brumova hraje zítra na hřišti předposledních Napajedel.


Její případný úspěch by určitě hodně potěšil hlavně Indiány. Orlová navíc musí konečně zabrat a zabodovat, protože jinak se může stát dalším adeptem krajského přeboru, což je po veřejně vyhlášeném útoku na třetí ligu pro příznivce Slavie hodně špatná zpráva.


V krajském přeboru už hraje Baník Albrechtice jen o pohodu. V neděli přivítá tým Oldřišova, který je na tom podobně.


Český Těšín si určitě svoji pozici vylepší. Na jeho hřiště totiž přijede beznadějně poslední Lichnov, takže zbývá do papírových předpokladů pouze dopsat, o kolik gólů domácí vyhrají.


Naopak veledůležitý zápas plný emocí slibuje utkání Bystřice s Lokomotivou Petrovice. Jde o přímý souboj momentálně třetího a druhého nejhoršího celku přeboru. Lokomotiva chce uspět, čímž by se posunula výrazným způsobem k vysněné záchraně.