SK Dětmarovice – SK Stonava 1:9 (1:3)

Špatný vtip. Noční můra. Debakl, jaký vejde do historie. Všemi těmito přízvisky se dá označit sobotní výsledek I. A třídy mezi celky Dětmarovic a Stonavy.


Domácí předvedli ostudný výkon, který nemá s fotbalovým představením co dělat. Na zápas se šli vyběhat, zpotit se a udělat si žízeň. Toť vše.

„Je to černý den pro dětmarovický fotbal. Takhle vysoko jsme ještě nikdy v klubové historii neprohráli. Je to zkrátka ostuda. Sobotní výsledek bude teď navždy zapsán do naší kroniky černým písmem jako nejkrutější žert. Osobně si myslím, že tenhle debakl snad ani z dětmarovických análů žádný jiný výsledek nemůže vymazat,“ byl zdrcen výší porážky sekretář Dětmarovic Milan Kyša.

Jednatel klubu SK Dětmarovice Jiří Ligocký nenacházel po zápase slov. „Nerozumím tomu. Ano, měli jsme početnou marodku, nastoupilo pět dorostenců, ale tohle? Naše hra vypadala hrůzostrašně. Jako by někteří hráči byli na hřišti poprvé a poprvé v životě viděli balon.“ Pamatuje za svou hráčskou kariéru podobný výsledek? Ať už vítězný nebo ne? „Nepamatuji. Tohle jsem ještě nezažil,“ kroutil hlavou Ligocký.

Předseda Stonavy Jiří Frait naopak jásal. "Takhle vysoko jsme snad ještě nikdy nevyhráli. Je to paráda. Výsledek kluky povzbudí v honbě za záchranou. Naše hra byla výborná, mančaft předvedl, že na to má," byl ve zřetelném deliriu Frait.