MFK Karviná – SK Uničov 1:2 (1:1)

Uničov přijel do Karviné v sestavě, která čítala několik zajímavých fotbalových jmen. Tak třeba Uvízl, Vybíhal nebo Zmeškal (a to byl na lavičce ještě masér Nerušil), ale legrace Karvinou brzy přešla. Už v 5. minutě se totiž hosté zásluhou stopera Vejvody, který se zničehonic objevil před Kučerou, dostali do vedení.

Odpovědět se snažil po přihrávce Opice Sourada, ale přestřelil. Diváci sledovali nepříliš záživný fotbal, a to ještě netušili, co přijde po přestávce. V 17. minutě proletěla Opicova hlavička po rohu nad, stejně se vedlo po půlhodině hry Chlebkovi.

Až ve 33. minutě uvolnil Miko krásně Opice a ten korunoval pěknou přímočarou a rychlou akci domácích gólem na 1:1. Martin Opic si sedmnáctou brankou v soutěži upevnil vedení v pořadí kanonýrů. Na druhého Drábka z Mutěnic má luxusní náskok sedmi branek.

Domácí mohli ještě do přestávky otočit skóre, ale Sourada po Reichlově centru nejprve přehlavičkoval a pak zazdil tutovku. Opic jej nádherně milimetrovou přihrávkou vybídl ke skórování, ale Sourada nepřeloboval gólmana Uvízla. Místo toho nahrával do strany, Juroszek už se ke střele nedostal, ale stihl aspoň přihrát Chlebkovi, jehož nepříliš razantní pokus si málem skopl do vlastní brány Poštulka.

Ve druhé části se Karviná trápila. Nevycházela jí kombinace a působila ospalým dojmem. Hosté byli žalostní ještě více. V 59. to zkoušel zdálky Juroszek, neuspěl. V 64. se objevil v další tutovce Opic, ale jeho nepovedený pokus o lob uvízl na vyběhnuvším Uvízlovi.

Na trávníku postupně houstla atmosféra. Hosté se zlobili na rozhodčí, domácí se zlobili na rozhodčí, diváci se zlobili na rozhodčí a oba celky se zlobily na sebe navzájem. V 67. minutě si Miko s Chlebkem zahráli patičkovanou, k míči se z druhé vlny prodral Hoffmann a bombou přestřelil…

Uničov zahrozil Homolou. Ten to na Kučeru zkoušel z hodně ostého úhlu, ale karvinský brankář byl pozorný. V 78. minutě zkolaboval domácím ofsajd systém, Krpec správně přehazoval Kučeru, ale jen těsně minul. Domácí vzápětí špatně rozehráli, balon převzal na dvaadvaceti metrech Zmeškal a nádhernou bombou vymetl šibenici – 1:2.

V 83. minutě se Šuster ihned po svém příchodu na trávník mohl zapsat mezi střelce, ale jeho šikovný pokus Uvízl vytlačil na roh. V závěru pak uničovský brankář zachránil svému týmu tři body, když po standardce Hoffmanna vychytal v tutovce na zadní tyči pálícího Juroszka.

Branky: 33. Opic – 5. Vejvoda, 78. Zmeškal. Rozhodčí: Nadál, žluté karty: 1:3, diváci: 300.
Karviná: Kučera – Hoffmann, Gill, Brezničan, Reichl (86. Michálek) – Juroszek, Chlebek (82. Šuster), Vávra (64. Jursa), Miko – Sourada, Opic. Trenér: Pavel Hajný.
Další zápas hraje Karviná v sobotu v Brně B.