IRP ČESKÝ TĚŠÍN – NFC LICHNOV 7:1 (3:0)

Domácí zvládli zápas s outsiderem na jedničku. Byli lepší, kombinačně tvořivější a produktivnější v koncovce. Lichnov hrál poměrně sympaticky. Nepůsobil vyloženě jako celek hráčů, sebraných po nádraží. Sem tam předvedl i fotbalovou akci, ale do zakončení jej obrana domácích nepouštěla.

„Porazili jsme ho sice vysoko, ale daleko hůře na mě minule působilo Staré Město. Lichnov nehrál špatně. Šlo vidět, že jeho hráči jsou smíření se sestupem, a tak hráli otevřený fotbal bez nervů,“ pochválil soupeře trenér IRP Vlastimil Kula.

Domácí se uklidnili už po čtvrthodině hry. Zábelka si rozvzpomněl na své gólové představení ve Starém Městě a dal rychle dva góly. Do poločasu pak Turoň přidal ještě jeden a hosté odpadli. Hned po příchodu z kabin dovršil Zábelka hattrick. Pak přišly chvíle Mendroka, který dal pátý a šestý gól Těšína, ale Zábelka všechny trumfnul v 61. minutě. Po hattricku z minulého kola dal v sobotu čtyři branky. Znamená to, že příště to snad bude pět?


Až za stavu 7:0 se domácí uklidnili. Nechali hosty dokonce korigovat a kromě toho ještě spálit další dvě šance. Třeba Chuchma obešel i gólmana Mrozka, ale netrefil prázdnou bránu. „Kluci to už chtěli dohrávat až do kuchyně,“ poznamenal trenér Kula. Nakonec si za Těšín zahráli i dva dorostenci a náhradní gólman…


Branky: 15., 18., 49. a 61. Zábelka, 55. a 60. Mendrok, 44. Turoň – 70. Beneš. Rozhodčí: Zelník, žluté karty: 1:3, diváci: 90.
Č. Těšín: Mrozek – Pietroszek, Rác (80. Szkutek), Grygar, Popelka – Zima, Mendrok, Turoň (65. Béla), Stoszek (55. Vavroch) – Zábelka, Martinek. Trenér: Vlastimil Kula.


Další zápas hraje Těšín v sobotu ve Vratimově. (čin)