Po podzimu se zdálo, že v přetahované o postup si to budou dlouho rozdávat Ostrava B a Kravaře, ale ty brzy odpadly, a tak už je o postupujícím dávno jasno. Rezerva Baníku se po roce vrací do MSFL, kam patří.


Daleko zajímavěji nám ale krystalizuje situace na opačném pólu tabulky. Přesnějši řečeno – na téměř celé tabulce. Kromě posledního Vsetína totiž teoreticky nemají čtyři kola před koncem jistou záchranu ani čtvrté Losiny a takhle napínavá situace tady dlouho nebyla. Naposledy to dole pořádně vřelo v památné sezoně 2004/05, kdy se zachránil Baník Albrechtice způsobem, jakým by to nedokázal ani David Copperfield. Jenže to byly tehdy v sestupových vodách namočeny ztěží čtyři týmy.


Aby čtyři kola před koncem letošního ročníku bylo v boji o záchranu naskládáno třináct, respektive dvanáct týmů (bez Vsetína), to je neskutečné. První pohled na tabulku nicméně zkresluje, neboť ohrožené týmy si to nezřídka rozdají hlavně mezi sebou, a tak prakticky o jistotě udržení mohou mluvit už i v Losinách a Rýmařově. Hned nejbližší kolo soutěže hodně napoví, protože se utkají následující dvojice: Brumov – Havířov, Město Albrechtice – Bohuslavice a Hranice – Napajedla.