Vysočina Jihlava B – MFK Karviná 2:4 (1:4)


Mužstvo vedl v tomto utkání Marek Poštulka, poněvadž Petr Mašlej je momentálně ve Švýcarsku. Poštulka jako bývalý skvělý útočník naordinoval svým svěřencům útočný fotbal, takže ti během půlhodiny nasázeli čtyři góly. Hráli velmi dobře kombinačně a soupeře přehrávali.
Už v 8. minutě zatočil Hoffmann přímý kop na Opicovu hlavu a bylo to 0:1. Radost vydržela hostům pár vteřin, než z identické situace překonal Kučeru „koníčkem“ Havránek – 1:1.


Karviná se vrhla opět do útoku. Reichlovi vypíchl míč na poslední chvíli jeden z domácích beků, na opačné straně likvidoval Kučera nebezpečné hlavičky Netrdy a Veselého. Pak předvedl hezkou akci Sourada, obhodil si obránce, centrem na vzdálenější tyč našel hlavu Chlebka a ten poslal hosty opětovně do vedení – 1:2. Pěkné fotbalové akce v karvinském podání neustávaly. Hoffmann skvěle uvolnil Souradu, ten našel před bránou Opice a MFK se těšil z dvoubrankového vedení. Pak dostal míč ještě Miko a sám proti gólmanovi nezaváhal – 1:4.


Touto útočnou smrští Karviná rozhodla o svém vítězství. „I po přestávce jsme pokračovali v ofenzivním pojetí, ale místo kolektivní souhry hráči preferovali individuální akce a to nedělá nikdy dobrotu,“ poznamenal kouč Poštulka. A tak i když byl v šanci mladý Jursa, ten dokonce dvakrát, nebo Opic s Reichlem, další gól už hosté nepřidali. Naopak po nastřeleném břevnu dotlačil balon do sítě Čermák a upravil na konečných 2:4. „Domácí funkcionáři se ale shodli, že naše výhra mohla být ještě vyšší,“ podotkl vedoucí karvinského mužstva Petr Hort.


„Hráli jsme to, na co jsme dnes reálně měli. Konečný výsledek odpovídá průběhu hry a vyšší kvalitě Karviné,“ zhodnotil zápas trenér jihlavské juniorky Roman Kučera.

Branky: 10. Havránek, 75. Čermák – 8. a 30. Opic, 20. Chlebek, 32. Miko. Rozhodčí: Pochylý, žluté karty: 2:1, červená karta: 86. Havránek (J.), diváci: 120.
Karviná: Kučera – Hoffmann, Brezničan, Gill, Michálek (46. Jursa) – Miko, Knötig (80. Giňa), Chlebek, Reichl – Opic, Sourada (74. Šuster). Trenér: Marek Poštulka.