Patří mezi ně určitě orlovská Slavia, která se bude ve Vsetíně snažit o zachování divizní příslušnosti. Svěřenci trenéra Miroslava Čopjaka si zavařili předchozími totálně nepodařenými výkony i výsledky v průběhu jarní části. Po zimní přestávce a přípravě se přitom zdálo, že Orlová bude hrát do čtvrtého místa v tabulce. Realita je ale jiná. Tým místo ofenzivy sází spíše na betonáž a svou předvedenou hrou namíchnul už dokonce i funkcionáře klubu. Pokud ve Vsetíně neuspěje, čili nezíská ani bod, může taky docela klidně sestoupit a to by pro Orlovou byla katastrofa.


Na druhou stranu - sestup Orlové reálně moc nehrozí. Ostatní ohrožené mančafty totiž hrají mezi sebou a jen souhra totálně nepříznivých okolností by mohla zapříčinit pád Slavie do krajského přeboru. Sobotní zápasy se všechny v rámci regulérnosti hrají od 16.30 hodin. Orlovou bude kromě vlastního zápasu určitě zajímat také to, jak si povedou Velké Karlovice v Hranicích, Napajedla s Městem Albrechtice a hlavně Bohuslavice s Brumovem. Pokud totiž Bohuslavice nevyhrají, je vše jasné a společně se Vsetínem padají ony a dál se už nic řešit nemusí.


Kromě divize končí v sobotu i MSFL. Fotbalisté Karviné zajíždí na půdu rovněž sestupujícího týmu – Dolního Benešova. Pokud Karviná vyhraje, může se dostat v konečné tabulce na čtvrté místo za béčko Olomouce, Znojmo a Mutěnice. Tyto týmy už jistě nepředežene. Zraky karvinských fanoušků, ale hlavně funkcionářů klubu se budou už ale v pátek ubírat do Zlína, kde místní B tým sehraje s Olomoucí B postupovo-sestupovou partii. Oba týmy potřebují k jistotě udržení soutěže, respektive jistotě postupu vyhrát, protože na ně ze zadní pozice zle doráží Znojmo (na Olomouc B) a Lipová (na Zlín B).


V krajském přeboru se hraje jediný zajímavý duel s okresní účastí. Petrovická Lokomotiva po minulém kole ještě nešla „do háje“. Právě naopak – odjela sice do Háje ve Slezsku, ale protože tam vyhrála a Bystřice zároveň utržila debakl v sousedním Bohumíně, má Lokomotiva stále slušnou šanci na záchranu. V sobotu hostí Petrovičtí Oldřišov, kterému už o nci nejde a měli by vyhrát. Pokud se tak stane, mají obrovskou šanci se v soutěži zachránit. „Po předvedeném výkonu v Háji jsme optimisty, byť to v několika předchozích případech vypadalo spíše na to, že se zachránit nechceme,“ konstatoval sekretář klubu Bruno Kencki.


Závěrečným kolem se v sobotu a neděli rozloučí fotbalisté s okresním přeborem. Zde je už vše jasné – postupuje petrovický inter, druhé skončí Těrlicko a bude nejspíše čekat, jak se v letní přestávce vyvrbí situace ve vyšších třídách.