Odra Petřkovice – FK Bohumín 3:0 (1:0)

Zápas se odehrál již ve čtvrtek, neboť Petřkovice si na víkend domluvily pro ně zřejmě atraktivní přípravný duel s Baníkem Ostrava ve svém sportovním areálu. Zažádaly proto bohumínský oddíl o možnost předehrání tohoto duelu. Bohumín jim vyhověl – a inkasoval „trojku“.

Začátek i notná část prvního dějství se nesla ve znamení dobrého fotbalu, tak jako tomu už u zápasů, v nichž koncem sezony o nic nejde, bývá. Bohumín dlouho držel vyrovnaný stav, jenže ve 37. minutě inkasoval po jediné, zato výstavní hrubce celé obranné čtveřice. „Nepřípustné. Kluci se vytáhli zbytečně do hloubi pole a po ztrátě míče ve středu hřiště měli domácí brejk dva na jednoho. To se nám nesmí stávat,“ musel svým svěřencům vytknout chybu trenér Leonidas Pavlidis.

Brzy po přestávce dostali hosté gól ze šatny. „Zase to byl takový hloupý, laciný gól,“ komentoval druhou "haluzáckou" trefu Kašického kouč Bohumína. Petřkovice ve druhém poločase opanovaly dění na hrací ploše a Bohumín přehrály.

„Soupeř vyhrál zaslouženě. V poli byl lepší,“ uznal Pavlidis. Ale ani jeho hráči nebyli zcela bez šancí. Poté, co domácí neproměnili asi tři vyložené možnosti, přišli ke slovu právě oni. Bajnar trefil břevno, od kterého se míč odrazil před brankovou čáru, pak zase mladík M. Gábor po narážečce s Šindlerem mířil těsně vedle. Šest minut před koncem pečetil výhru Odry nádhernou brankou Urbančík, když do balonu vlil veškerou svou sílu a z 25 metrů jej poslal k tyči Kozelského svatyně – 3:0.

Branky: 37. a 45. Kašický, 84. Urbančík. Rozhodčí: Bátrla, žluté karty: 2:1, diváci: 80.
Bohumín: Kozelský – Košťál, Pluta (55. O. Gábor), Bajnar, Ciesarik – Kempný, Motloch (60. M. Gábor), Kubinski, Šindler (80. Chalkidis) – Rodek, Neuwirth. Trenér: Leonidas Pavlidis.
Další zápas hraje Bohumín s Petrovicemi. Buď v sobotu, nebo v neděli, podle toho, jak nařídí Krajský fotbalový svaz.