SK Dětmarovice – Tatra Příbor 2:1 (1:1)

Samotná úroveň utkání byla kvalitní, neboť hráči nebyli svázáni taktickými úkoly ani situací v tabulce, a tak se hrál bezstarostný fotbal. Činil se především gólman Příbora Fischer, který pochytal řadu šancí a především jemu mohou hosté děkovat za to, že si z Dětmarovic neodvezli debakl.


Dětmarovičtí si chtěli napravit reputaci z předchozích výkonů i nevalných výsledků a to se jim povedlo. Začali zostra. Čerešňa brzy po zahájení brzy našel zpětnou přihrávkou M. Kulinského, který orazítkoval břevno. Další šance zůstaly nevyužity, a tak zničehonic udeřili hosté. Tečovaná rána Čapky z hranice velkého vápna doputovala až do sítě bezmocného Serafina.


Naštěstí pro domácí dali svěřenci trenéra Czyže gól do šatny, který pro ně znamenal velkou vzpruhu. Kadlčák našel svým centrem Prokopa a ten se poprvé v zápase radoval – 1:1.


Ve druhé části se pokračovalo ve hře nahoru dolů a domácí si vytvořili docela dost příležitostí. Schimke, Čerešňa ani Bilous s nimi však nenaložili zrovna ideálně. Do ofenzivní síly nizozemské reprezentace na Euru mají každopádně dost daleko. „V některých momentech čaroval brankář Příbora, měli jsme vyhrát daleko větším rozdílem,“ podotkl sekretář dětmarovického klubu Milan Kyša.


Přesto se domácí ještě alespoň jednou prosadili. V 58. minutě zahrával roh Zarzycki, balon hlavou jemně líznul Prokop a balon doplachtil do brány – 2:1. Dvě úspěšné Prokopovy hlavičky tak znamenaly pro domácí tříbodové loučení s vlastními diváky.


Branky: 45. a 58. Prokop – 27. Čapka. Rozhodčí: Burián, žluté karty: 0:2, diváci: 80.
Dětmarovice: Serafin – Kadlčák, Prokop, Kněžík (80. Hraško), D. Kulinski – Bilous, Czyž, Zarzycki (59. Skýba), M. Kulinski – Schimke, Čerešňa (81. Žáček). Trenér: Petr Czyž.
Další zápas hrají Dětmarovice v pátek ve Starém Městě u Frýdku-Místku. (čin)