MSA Dolní Benešov – MFK Karviná 2:3 (1:1)


Domácí fandové, kteří se přišli po 18 letech rozloučit s MSFL, si užili parádního fotbalu, především ze strany karvinského mužstva. Provizorní trenéři Petr Mašlej a Marek Poštulka ordinují na závěr soutěže svým svěřencům líbivý útočný fotbal. Mužstvo si opět vytvořilo bezpočet šancí, tři z nich proměnilo. „A to je ještě málo. Speciálně v tomto zápase jsme měli skutečně hromadu šancí, ani si všechny nestačím vybavit. Jen Martin Opic měl asi pětkrát možnost dát gól,“ přiblížil průběh utkání, kterému vévodili Karvinští, hrající manažer MFK Petr Mašlej.


Asi nikdo by se nedivil, kdyby duel skončil 8:2 pro Karvinou. Hosté do sedmdesáti minut vtěsnali habaděj šancí, v těch největších zklamal zkušený Martin Opic, přestože dal dva góly! S nimi k dobru se stal nejlepším kanonýrem soutěže.


Karviná, bez Reichla i Gilla, začala profesorsky a Dolní Benešov ji za to potrestal. Z levé strany prošel Schaffartzik a prostřelil Kučeru – 1:0. Teprve pak začali hosté hrát jako z partesu. Šuster měl okamžitě dvě možnosti, z jedné z nich nastřelil tyčku. Druhou mu zlikvidoval gólman Paleček, u něhož se musí zdůraznit, že chytal vynikajícím způsobem, neboť Karviné nedovolil přehoupnout se přes hranici alespoň pěti branek. „Brankář Dolního Benešova byl famózní. Vychytal nás,“ přitakal Mašlej.


Ve 28. minutě hlavičkoval z pěti metrů Opic, ale přestřelil, což se mu často nestává. Obě mužstva hrála bezstarostný fotbal pro diváky, protože v utkání už o nic nešlo. Domácí se snažili cosi vymýšlet, ale jejich přesuny Karviná důrazně utínala už v zárodku akcí a sama diktovala tempo hry. Vyrovnání přišlo v 38. minutě. Výborně hrající Šuster obešel protihráče, předložil míč Opicovi a ten už se hlavou nemýlil – 1:1.


Druhá půle začala náporem Karviné, kterou poslal do vedení Opic, když obstřelil marně se natahujícího Palečka – 1:2. Pak vystřihl super sólo Miko, obešel při něm čtyři protivníky, ale z akce nic nevzešlo. V další šanci ofenzivně hrající Karviné byl opět Opic. Číhajíc na zadní tyči tentokrát nedal. Hosté prostřídali, ale pořád pokračovali v útočném fotbale. V 72. minutě chtěl Opic efektně zavěsit, ale zapomněl na efektivitu a minul bránu.

Více informací v dnešním vydání karvinského Deníku